XVIII Kohila sümpoosion 19. juuli – 6. august Tohisoo mõisas

Foto: Kulla Laas

XVIII Kohila sümpoosion, mis toimub 19. juuli – 6. august, toob sel aastal kokku 10 kunstnikku 8 eri riigist, sealhulgas kaugematest riikidest nagu Mehhiko ja Bahama saared. Kohila sümpoosion on rahvusvaheline puupõletus-keraamika suursündmus, mis on viimase 17 aasta jooksul võõrustanud 178 kunstnikku 29 riigist.

Raplamaal Tohisoo mõisas, kus üritus aset leiab, paiknevad üleriigilist tunnustust leidnud anagama ja bourry-box’i tüüpi keraamikaahjud. Sümpoosion juhib tähelepanu puupõletuse eripärale ja väärtustele, soodustades loomingulist ja kultuurilist vahetust ning koostööd.

Kolme nädala jooksul tegelevad kunstnikud isiklike keraamiliste tööde teostamisega, esemed põletatakse kohapeal. Selle kõrval toimuvad kõigile huvilistele avatud presentatsioonid ja vestlusring, mille käigus saab tutvuda osalejate loomingu ja taustaga.

Osalejad: Stefan Andersson (SE), Kay Aplin (UK), Urmas Bereczki (EE), Georg Bogatkin (EE), Lucie Brisson (FR), Alix Brodeur (US), Renata Cassiano (MX), Will Dickert (US), Alistair D. Stevenson (BS) ja Amber Zuber (CA).

Avalike sündmuste ajakava:
1. august kell 14.00 – osalevate kunstnike avalikud presentatsioonid ja ühine vestlusring.
4. august kell 18.00 – sümpoosioni lõpetamine ja ühise tööperioodi käigus loodud teoste näituse avamine.
5. august – näitus jääb avatuks kuni kella 17.00.

Sümpoosioni toimumist toetavad: Kohila vald, Eesti Kultuurkapital, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Keraamikute Liit, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond ja Kohila Koolituskeskus.

Projektijuhid: Juss Heinsalu ja Evelin Saul.

Kaasa aitavad: Sander Raudsepp, Kristel Ojasuu, Kulla Laas, Aigi Orav, Külli Kõiv jpt.

Rohkem informatsiooni www.kohilasymposium.com ja info@kohilasymposium.com.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background