Vibulaskur Reena Pärnat võitis maailmareitinguturniiril kulla

Reena Pärnat/Foto: Erakogu

2017. aasta Raplamaa parim naissportlane ja Eesti parim naisvibulaskur Reena Pärnat võitis Bangladeshis toimunud vibulaskmise maailmareitinguturniiri.

Eestlased naasesid turniirilt kahe medaliga. Reena Pärnat võitis sportvibu naiste klassis kuldmedali ja tema klubikaaslane Märt Oona võitis sama vibuklassi meeste hulgas pronksi. Varem ei ole ükski Eesti vibulaskur maailmareitinguturniiri võitnud.

Pärnat alistas kullamatšis Türgi laskuri Begunhan Unsali kindla 7:1 ülekaaluga ja pääses pjedestaalil kõige kõrgemale. Ka Pärnati klubikaaslane Märt Oona jõudis pjedestaalile, võites oma esimese individuaalse medali väljaspool Baltikumi.

Kui varem sellel aastal on Pärnatil ja Oonal juba Türgi suurturniirilt segavõistkonnana pronksmedal, siis seekordsel turniiril pidid nad leppima 4. kohaga.

Maailmareitinguturniiril Bangladeshis osalesid sportlased 15 riigist ja see jääb pigem väiksemate maailmareitinguturniiside hulka, kuid kõik rahvusvahelise alaliidu ette antud tingimused olid siiski täidetud.