Verekeskus kutsub Märjamaa inimesi suvisele doonoripäevale!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 12. juulil kella 10.00-14.30 Märjamaa Rahvamajas (Sauna 2) toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega Märjamaa inimesed saaksid heinakuul verd annetades head teha. Verekeskus kutsub inimesi suvel vähemalt ühe korra verd loovutama, kuna puhkuste perioodil jäävad verevarud alati väiksemaks, õnnetusi on aga suviti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suure ning praegu vajavad täiendamist paljude veregruppide verevarud.

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Märjamaal 12. märtsil ning siis külastas doonoripäeva 59 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 53 doonoril ning kokku saime ligi 25 liitrit hinnalist verd. „Täname südamest kõiki suure südamega Märjamaa inimesi, kes on alati meie verevarusid jõudsalt täiendanud. Oleme lootusrikkad, et ka suve keskel toimuval doonoripäeval külastab meid palju Märjamaa doonoreid, et kinkida abivajajatele nende järgmine sünnipäev.” toonitas verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 15 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee, doonoritelkide kampaanialehelt www.doonoritelgid.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background