Uue põlvkonna tulemine on Kodila külale uut hoogu andmas[KUULA INTERVJUUD]

14/05/2018

Tagasi

Kodila küla

Käimasoleva Rapla valla kaasava eelarve raames külastavad rahvahääletusel osalevate ideede autorid Rapla Tre Raadio hommikuprogrammi, kus tutvustavad oma projekte, mis võiksid vallast rahalist toetust saada.

Rapla valla kaasava eelarve ideede sõelumise komisjon otsustas rahvahääletusele saata 11 ideed, nende seas ka Merilin Högreni ideed “Kodila välijõusaal” ja “Kodila külaplatsi arendamine – lava”.

Kodila näol on tegemist üsna suure külaga, kuhu kuulub ametlikult üle 500 inimese. Högreni sõnul ei ole tegemist kindlasti Rapla linna magalarajooniga vaid siiski toimiva kogukonnaga, kus on lihtsalt asjad pikaks ajaks soiku jäänud. Kodila kasuks räägib ka see, et vaba elamispinna leidmine on üsna keeruline, pigem õnnemäng. Vabanevad korterid või majad ostetakse ära ennem, kui keegi jõuab kuskil seda otseselt kuulutama hakata. Nõudlus Kodilas elada on suur ja seega vajaks ka küla veidi “”üles vuntsimist”.

Uue põlvkonna tulemine on külaelule uut hoogu andmas ja noorte sooviks on ka külaplatsile uus väljanägemine anda. Puudust tuntakse korralikust laululavast, kuhu saaks kutsuda esinejaid, läbi viia Kodila küla näitetrupi lavastusi ja kus oleks hea kõigil, sõltumata vanusest, aega veeta.

Samuti on Kodila küla taotlemas ka Leader programmi kaudu rahastust mänguväljaku loomiseks. Projektis on lisaks mänguväljakule ära märgitud ka välijõusaal, kuid rahastust hakatakse Leaderist taotlema vaid mänguväljaku osale, et mitte niigi kitsast eelarvet lõhki ajada. Paraku jääb mänguväljakust üksi väheks ja suur nõudlus on ka välijõusaali järele. Külas on palju noori, kes soovivad tegeleda spordiga, kuid omaalgatuslikult töösse lükatud jõusaali kõik ei mahu. Seepärast loodetaksegi Rapla valla kaasava eelarve rahastusega välijõusaal püsti panna, mis oleks avalikus kasutuses ja mida saaksid kasutada kõik Kodilas ning ümberkaudsetes kantides elavad inimesed.

Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel rahvahääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga (15. veebruar 2018) Rapla vallas. Hääletada saab elektrooniliselt valla kodulehel,samuti identifitseerides ennast isikut tõendava dokumendiga Rapla Vallavalitsuses, piirkonnakeskustes või kõigis Rapla valla raamatukogudes. Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme erineva endale meelepärase idee poolt. Rahvahääletuse tulemusena reastatakse ideed vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ideest.

Kodila küla plaanidest ja tegemistest rääkis Merilin Högren ka  hommikuprogrammis:

Lisainfot Kodila küla ideede ja teiste Rapla valla kaasava eelarve hääletusel osalevate ideede kohta saab lugeda Rapla valla koduleheküljelt.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background