Täna on Eesti lipu sünnipäev

04/06/2018

Tagasi

Foto: Riigikantselei

Täna, 4. juunil heisati Eesti lipu 134. sünnipäeva puhul sinimustvalged Eesti lipud. Eesti lipu heiskasid kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

 Lipu sünnipäeva tähistatakse üle Eesti pidulike lipuheiskamiste, rongkäikude ja kontsertidega.

29. septembril 1881 määrati üliõpilaskorporatsiooni Vironia asutamiskoosolekul Aleksander Mõttuse idee põhjal Tartus kindlaks korporatsiooni värvid: sinine – Eestimaa taeva, järvede ja mere peegeldus, tõe ning rahvuslikele aadetele ustavuse sümbol; must – kodumaa mulla ja rahvuskuue värv; valge – rahva püüd õnne ja valguse poole. Et korporatsiooni ei lubatud asutada, anti värvid hoiule Eesti Üliõpilaste Seltsile.

4. juunil 1884 kogunesid 24 eesti haritlast Otepääle, et pühitseda ja õnnistada Eesti lipp. Rahvusliku ärkamisaja harjal kinnistus sinimustvalge värvikombinatsioon rahvusvärvidena. Eesti iseseisvumisel sai trikoloorist riigilipp. Eesti lipu kasutamise õigus on igaühel. Selle heiskamisega anname märku oma ühtekuuluvustundest ja meile olulistest väärtustest.

Maailma riikidest vähem kui kümnendikul on lipp üle 100 aasta vana. Veel haruldasem on see, et esimene lipp on alles. See asub kõigile vaatamiseks Eesti Rahva Muuseumis.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background