Sellel nädalavahetusel peeti kõikjal Raplamaal Eesti Vabariik 100 sünnipäeva

26/02/2018

Tagasi

Nädalavahetus möödus üle kogu riigi Eesti Vabariik 100 tähe all. Erandiks polnud ka Raplamaa, kus üle kogu maakonna tähistati meie riigi ajaloolist pidupäeva erinevate sündmustega.

Raplas algas 24.veebruar päikesetõusul toimunud lipuheiskamise tseremooniaga, kus tervituseks sai sõna vallavanem Piret Minn. Kargesse talvehommikusse oli kogunenud ligi 200 inimest.
Kui tavaliselt on lipulaul kõlanud ühe koori esitlusel, siis sel aastal moodustasid ühise laulukoori August07, Maarja, Cantus ja Kabala lauljad.Keskpäeval toimus tänujumalateenistus Rapla kirikus. Pärgade asetamisel Vabadussõja ausamba juures pidas tervituskõne Rapla vallavolikogu esimees Rene Kokk ning toimus Kaitseliidu pühaliku tõotuse andmine. Edasi sammusid Kaitseliidu Rapla maleva liikmed, kodutütred ja noorkotkad paraadmarsiga Karmani platsile, kus tervitusega esines Kaitseliidu Rapla maleva pealik Meelis Pernits. Perepäeval sai näha Kaitseliidu, Politsei ja Päästeameti tehnikat ning osaleda teistes tegevustes. Pidustused toimusid ka teistes Rapla valla kantides: Hagudis, Juurus, Kaius, Lipal ja mujal.

 

Foto: Facebook

Kohilas toimus 23. veebruaril lasteaia- ja koolilaste rongkäik ja meenutushetk Vabadussõja ausamba juures. Õhtul ootas vallarahvast Kohila spordikompleksis volikogu esimehe ja vallavanema vastuvõtt, kus tunnustati tublimaid ja toimus kontsert ning peoõhtu, mille lõpetas südaöine ilutulestik. 24. veebruari hommikul koguneti Vabadussõja ausamba juurde liputseremooniale ning südapäeval Hageri kirikusse kontsert-tänujumalateenistusele.

 

Foto: Jüri Kusmin

Märjamaa rahvamajas oli Vabariigi sünnipäeva eelõhtul pidulik aktus ning tantsupidu. 24.veebruari hommikul toimus Märjamaa kirikus Eesti Vabariik 100 aastapäeva palvus ning pärast seda asetati pärjad Vabadussõja monumendile. Märjamaa rahvamajas sai rohkearvuline kuulajaskond osa neljateistkümnendast kodulookonverentsist „Meie maa ja inimesed“, mille teemad olid muinaskalmetest lähiajalooni välja. Sündmuse korraldaja ja juhataja oli Jürgen Kusmin. Sõna said Sillaotsa Talumuuseumi töötajad, ajaloolased Mati Mandel, Martin Andreller ja mitmed teised. Ka teistes Märjamaa vallas külades oli rohkesti pidupäevasündmusi, näiteks Haimres, Kivi-Vigalas, Valgus ja mujal.

 

Foto: Aare Hindremäe

Eesti Vabariik 100 sünnipäeva tähistati ka Kehtna vallas. Hommikune pidulik lipuheiskamine toimus vallakeskuses Kehtnas, kus tervituseks sai sõna vallavanem Indrek Kullam. Vallarahvas kogunes liputseremooniatele ka väiksemates kohtades: Eidaperes, Järvakandis, Lelles, Inglistel ja Keavas.

Järvakandis võttis ligi 180 inimest osa 24.veebruaril terviserajal ning Vibuklubi Ilves kuursaalis toimunud sportlikest ja koostegemise üritustest. Pidulaua katsid kohalikud ettevõtjad ning rahvas ise.
Vaadata sai fotonäitust ,,MEIE JÄRVAKANDI siis, kui EESTI VABARIIK sai 100 – aastaseks”.

Eidaperes leidsid terve eelmise nädala jooksul aset Eesti sünnipäevale pühendatud sündmused.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background