Selgusid Aasta Õpetaja 2018 konkursi finalistid, nende seas seitse Raplamaa õpetajat!

Tänavu kevadel kuulutas Haridus- ja Teadusministeerium välja järjekorras juba 14. Aasta Õpetaja konkursi. Kandidaatide esitamise järel alustasid tööd maakondlikud komisjonid, kelle ülesanne oli valida välja finalistid ehk need õpetajad ja haridustöötajad, kelle kandidatuur liigub edasi riikliku komisjoni lauale.

Aasta Õpetaja 2018 finalistide hulgas on ka seitse Raplamaa õpetajat – Mari Kummer Kohila lasteaiast Sipsik, Ave Sinikas Märjamaa Gümnaasiumist, Edith Maasik, Maili Hepner ja Riina Ots Kohila Gümnaasiumist, Ülle Mäekivi Rapla Ühisgümnaasiumist ning Katrin Antson Kehtna Kutsehariduskeskusest.

Aasta hariduse sõber finalistide hulka jõudis Raplamaalt Ruth Grünthal ja hariduasutuse aasta tegu kategoorias on finalistide hulgas ka ,,Kohila Gümnaasiumi ajarännak“.

Kõikide finalistide nimekirjad leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehelt.

Järgmise sammuna koguneb augustis riiklik haridustöötajate tunnustamise komisjon, kelle otsuse järel selguvad Aasta Õpetaja 2018 lõppvooru nominendid. Kõikides kategooriates, välja arvatud elutööpreemia, aasta õppur ja aasta juhendaja kategooriad, selgitatakse välja kolm nominenti, kes kuulutatakse välja 29. augustil toimuval kooliaasta alguse vastuvõtul Tallinnas. Elutööpreemia, aasta õppuri ja aasta juhendaja kategooria kandidaadid liiguvad otse riikliku komisjoni lauale ja võitja valitakse kõikide kandidaatide seast. Võitjad selguvad Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab” 14. oktoobril.

Esmakordselt ajaloos tunnustatakse galaüritusel “Eestima õpib ja tänab” haridustöötajaid kokku enam kui 155 000 euroga. Valitsuse korraldusega antakse alates tänavusest aastast igal aastal välja üks riiklik elutööpreemia ja kuni üheksa aastapreemiat. Riikliku elutööpreemia suurus on 65 000 eurot, aastapreemia on 10 000 eurot. Aastapreemiad saavad tänavu aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõppeasutuse õpetaja, aasta õppejõu, aasta tugispetsialisti ja aasta õppeasutuse juhi kategooria laureaadid. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.

Kandidaate said esitada kõik soovijad, kokku laekus koos hilinejatega konkursile 1365 kandidaati.

Gala toimub 14. oktoobril Estonia kontserdimajas, sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background