Raplamaal hukkus rängas avariis noor mees[TÄIENDATUD]

Esmaspäeva, 6. augusti hilisõhtul kell 23.19 sai Häirekeskus teate liiklusõnnetusest Märjamaa vallas Käbikülas, kus Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 46. kilomeetril põrkasid kokku veoauto ja sõiduauto Volkswagen Golf. Õnnetuses hukkus sõiduautot juhtinud 29-aastane mees, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Kokkupõrke tagajärjel süttis veoauto põlema, kuulda oli ka plahvatusi. Veoauto juht oli 48-aastane Läti kodanikust mees, kes sai viga ja toimetati haiglasse. Teelõigul, kus õnnetus juhtus, on maksimaalne sõidukiirus 90 km/h.

Rapla politseijaoskonna patrullitalituse juht Margus Kaldma selgitas õnnetuse asjaolusid: „Esialgse info alusel saame öelda, et sõiduauto oli jõudnud peaaegu kohakuti veoautoga, kui keeras järsult vastassuunavööndisse veoautole ette. Praeguseks kogutud tõendite põhjal on alust arvata, et juht võis roolis tegeleda kõrvalise tegevusega.

Ka on selgunud, et sõiduauto juht ei kasutanud turvavarustust. Mees paiskus kokkupõrke tagajärjel sõidukist välja ja hukkus saadud vigastustesse sündmuskohal. Sõiduauto deformeerus täielikult.

Sõitu alustades võetakse vastutus nii enda kui ka kaasliiklejate turvaliselt sihtpunkti jõudmise ees. Kui me liiklejatena sellise mõtteviisi omandame ja vastavalt käitume, ei tohiks sirgel, hea teekatte ja nähtavusega teelõigul sellist õnnetust juhtuda.

Sõiduauto juhi võimaliku joobe tuvastab ekspertiis.

Sõiduk oli sõidujagamisteenust pakkuva ettevõtte kasutuses.“

Juhtunu ülejäänud üksikasjad selgitab välja kriminaalmenetlus.

Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 46.-47. kilomeetril on seoses liiklusõnnetuse ja selle tagajärgede likvideerimisega kehtestatud terveks päevaks kiirusepiirang.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background