Raplamaa jaanitulede kalender 2018

20/06/2018

Tagasi

JaanituliEeloleval nädalavahtusel tähistatakse kõikjal üle maakonna jaanipäeva. Jaanipidustusi peetakse nii reedel kui ka laupäeval.

Ülevaade eeloleval nädalavahetusel Raplamaal toimuvatest jaanituledest:

22. juunil

Tolla X Külapäev alias Tolla Jaanituli 2018

Eidapere jaanituli

Valtu Seltsimaja 95

Vana-Vigala Jaama Jaanituli

Purila “oma” jaanituli – EV100/ Purila 777 sünnipäeva pidustused

Kehtna jaanipäev

Valgu jaanituli

Kabala jaanituli

Valtu küla jaanituli

Loodna piirkonna jaanituli

Tagasi Mahtrasse

23. juunil

Juuru jaanipäev

Maakaitsepäev Märjamaal

Kuimetsa Jaanituli

Kohila valla jaanik

Kuusiku jaanituli

Keava Suveaia jaanituli

Rapla valla Jaanipidu

Hagudi Jaanikohvikute päev

Jaaniõhtu Haimres

Purku jaanituli

Jaanipäev Märjamaal

Järvakandi Jaanituli 

Kodila jaanituli

Lelle jaanituli

Järlepa Jaanituli

Hoolimata ennustatavast jaaninädala vihmast jätkub kogu Eestis suure tuleohuga aeg. See tähendab, et meie metsad, põllud ja ka koduaiad on pika kuivaperioodiga muutunud äärmiselt tuleohtlikuks ja see tuleoht kestab.

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul on pikk põuaperiood tekitanud looduses hoopis teistsuguse olukorra, kui oleme tavapäraselt harjunud. „Päästeamet ei ole minu mäletamist mööda nii varakult ja kogu Eesti territooriumi hõlmavat suure tuleohuga aega välja kuulutanud,“ sõnas Kuno Tammearu. Päästeamet on iga-aastaselt teavitanud Eesti inimesi ohutu jaanitule tegemise võtetest, kuid sellel aastal kutsub Päästeamet üles erilisele ettevaatlikkusele. „Jaanipäevatunde loomiseks piisab ka väikesest lõkkest või turvalisest õueküünlast – oluline on seltskond, kellega jaanipäeva tähistad. Eestlaste jaanipäeva traditsiooniks on suur lõke ja sellest üle hüppamine, kuid sellel aastal kutsume üles tegema lõkkeid suurusega, millest saab üle astuda,“ lisas Kuno Tammearu.

Päästeamet kutsub inimesi üles hakkama oma seltskonna jaanipäevalõkke valvuriks ja registreerima oma ohutu lõke siin – https://jaanituli.geoape.com/ . Lisaks hoia silm peal ka Päästeameti Facebooki lehel ja uuri, kuidas võita omale jaanipäevaks uhke ohutuspakett.

Tutvu jaanijuhi meelespeaga Päästeameti kodulehel. Lõkete tegemise, grillimise ja muude tuleohutusalaste küsimustega pöördu päästeala infotelefoni 1524 poole.

Sildistatud

Reader's opinions

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background