Rapla Vallavalitsus vajab uusi tööruume, kuid lahenduseni veel jõutud ei ole

29. juunil toimus Rapla Vallavolikogu istung, kus muuhulgas keelduti nõusoleku andmisest hankelepingu sõlmimiseks Aktsiaselts Riigi Kinnisvaraga Rapla Vallavalitsuse tööruumide üürimiseks Rapla Riigimajas.

Põhjusel, et Rapla Vallavalitsuse praegune hoone ei taga tema töötajatele enam normaalseid tingimusi töö tegemiseks, et hoones töötavate inimeste ja töökohtade arv on peale valdade liitumist oluliselt kasvanud, korraldati uute ruumide leidmiseks riigihange.

Rapla Vallavalitsus kuulutas 16.02.2018 välja avatud menetlusega riigihanke Rapla Vallavalitsusele tööruumide üürimiseks. Hankemenetlus lõpetati, kuna mõlema laekunud pakkumuse maksumus ületas oluliselt hanke eeldatavat maksumust.

21.05.2018 toimunud istungil otsustas Vallavalitsus, et tööruumide üürimiseks viiakse läbi konkurentsipõhine läbirääkimistega hankemenetlus, mille käigus jätkati läbirääkimisi kahe pakkumise esitanud ettevõttega, Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ja Rapla Ärimaja OÜ. Soodsama hinnapakkumise esitas Riigi Kinnisvara Aktsiaselts, kelle poolt pakutud üürihind oleks 9,8 eurot/ m2 kuus ja aastas kokku 139 702 eurot. Rapla Ärimaja hind oleks aastas kokku 166 200 eurot.

Volikogu lükkas nõusoleku andmise edasi augustikuu volikokku, sest mitte ainult üürihind ei ole kõrge, vaid ka tööruumide valmimise tähtajaks on Riigi Kinnisava Aktsiaselts määranud 23 kuud.

Teiste alternatiividena on võimalikud veel ka uue vallamaja ehitamine, vana maja renoveerimine ja ümberehitamine või vahetamine mõne teise kontorihoone vastu. Parima võimaliku lahenduse leidmiseks jätkatakse läbirääkimisi ning tullakse teema juurde tagasi augusti istungil.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background