Rapla valla aasta ema on Ly Vaikmets-Vain

Foto: Erakogu

11. mail käis Rapla vallavanem Piret Minn Keo külas, et õnnitleda Rapla valla aasta emaks valitud Ly Vaikmets-Vainut.

Ly ja tema abikaasa Tarmo Vainu peres kasvatab neli tublit last: 17aastane Gregor, 11aastane Liseth, 9aastane Marko ning 5aastane Melinda. Nende kodu on maal, esivanemate talus, kus lastel on ruumi maailma avastada ja kasvada. Kui kodu on pere süda, siis Ly selle hing ning pere energiaallikas, täis positiivsust, sära ja soojust. Inimesena on ta väga helde ning kaastundlik, nakkava naeru ja positiivse ellusuhtumisega, võimalusel tõttab alati appi. Ta naudib olemist inimeste keskel, võttes elust kõike spontaanselt. Ly ja tema peret jätkub pea kõikidesse kogukonna tegevustesse.

Ly au ja uhkus on tema lapsed, kes on kodust kaasa saanud õpetuse, et pere on elus kõige tähtsam ja üksteist tuleb toetada nii heas kui halvas. Pere vanim poeg Gregor õpib Tallinna Tööstushariduskeskuses ning valmistub iseseisvaks eluks. Pere nooremad lapsed Liseth ja Marko õpivad Rapla Ühisgümnaasiumis ning Melinda käib Päkapiku lasteaias.

Ly, koos abikaasaga, väärtustavad peretraditsioone.  Vanemate muster kajastub nende lastes, kes kõik tegelevad erinevate hobidega. Gregor lõpetas Rapla Muusikakooli trompeti erialal ning õppis täiendavalt juurde ka löökpille. Praegu mängibki ta trumme ansamblis Blufellas. Liseth on asunud õppima kolmes huvikoolis: muusikakoolis saksofoni, huvikoolis õmblusstuudios ning korvpallikoolis, lisaks osaleb ta isa juhendamisel jalgrattatreeningutel. Marko õpib muusikakoolis klaverit ning osaleb Rapla Judoklubi treeningutel. Kevadistel maakonna meistrivõistlustel saavutas ta oma vanuseklassis hõbemedali. Väike Melinda osaleb lasteaia spordi- ning lauluringides.

„Kes teeb, see jõuab”, ütleb vanasõna ja Ly on selle elavaks tõestuseks: peale selle, et päeval töötab ta Lipa lasteaiarühmas õpetajana ja õhtuti ootavad kodus abikaasa, lapsed ja lemmikloomad, jõuab ta tegeleda küpsetamisega ning toitlustamisega erinvatel üritustel, tantsib Raikküla naisrühmas ja laulab Maarja kooris. Lisaks eelnevale on ta viimastel aastatel alustanud maalimisega ning on juba jõudnud korraldada mitu näitust.  Ly on aktiivne külaliikumise liige. Tema aeg oleks justkui kummist: venib niipalju, kui vaja. Oma tegemistesse kaasab tihti oma pere, sest kõike koos on nauding teha. Ly on enda kohta öelnud: „Kardan elu maha magada, et ei saagi kõiki asju proovida”. Sellest inspiratsiooni saanud haarab ta koos oma perega elust uusi ja uusi katsumusi.

Rapla Vallavalitsus

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background