Rapla riigigümnaasiumi kunstikonkursi võitis kunstnik Kaido Ole maal „Oh!“

Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta sügisel valmivasse Rapla riigigümnaasiumi raamatukokku. Kunstikonkurss oli üks viimase aja populaarsemaid, tööde esitamise tähtajaks saabus 56 konkursitööd, mille hulgast valis žürii võitjaks Kaido Ole teose „Oh!“. Rohkete preemiatega pärjatud teose autorit Kaido Olet võib pidada üheks Eesti tunnustatumaks maalikunstnikuks.

Žürii sõnul on teose puhul tegemist tugeva, kontseptuaalse taiesega. Ideekavand pakub avastamist ning edasist teekonda pikemaks ajaperioodiks. Kunstiteose puhul on tegemist mitteillustratiivse, tehniliselt huvitava ning põneva detailirohke teosega. Ideekavandis on töötatud erinevate osapooltega – objektid, varjud.

Teose autori Kaido Ole sõnul on maalil rääkida oma lugu. Paratamatus kooli igapäeva askeldamises mõjub suur maal rahustavalt ja vägevalt. Samuti kutsub maal end vaatama ka siis, kui selleks plaanigi pole. „Mis on selle teose mõte, see kõige tagumine ja peamine – olgu igaühe enda vaadata ja mõelda, ehk iseseisev kodune töö nagu koolis on sobilik öelda. Kes juba teab võib teistele ka ette öelda.“

Kunstikonkursi kohta saab täpsemalt lugeda Riigi Kinnisvara AS koduleheküljelt.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background