Rapla Politsei ja Rapla päästepiirkonna möödunud nädala sündmuste info[KUULA INTERVJUUD]

28. juulist kehtib kogu Eestis suure tuleohuga aeg. Inimeste jaoks seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas suitsetamine, grillimine kasutamine ja lõkke tegemine. Tuld teha ja grillida ei tohi ka selleks ettevalmistatud kohtades, milleks on RMK lõkkeplatsid.  Lisaks sellele tuleks tulekahjude ärahoidmiseks vältida mootorsõidukitega looduses ja turbasel pinnasel sõitmist. Sõiduki kuumenevatele osadele sattuva turbatolm või kuivanud taimeosad süttivad ning põhjustavad maha kukkudes tulekahju.

Vaata Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/

27. juulil kell 12:02 said päästjad väljakutse Rapla valda Nõmmemetsa külla. Teataja sõnutsi oli kuumuse tõttu süttinud põlema metsaveotraktor ning selle põlemine ohustas ümberkaudset metsa. Päästjate kohale saabudes oli traktorist suutnud põlengu pulberkustutiga kontrolli alla saada ning päästjad jahutasid metsaveotraktorit veega.

27. juulil kell 13:20 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Kasti külla. Teadmata põhjusel süttinud lõkkest alguse saanud kulupõleng oli levinud naabruses asuvasse õunaaeda ning ohustas 50 meetrit eemal asuvat puidutööstust. Päästjad kustutasid umbes 3 x 4 meetri suuruse lõkke ning selle ümbruses 50 x 100 meetri suurusel alal põlenud kulu. Tulekahju likvideeriti 14:06.

28. juulil kell 12:49 teatati Häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Sipa külas. Põlema oli süttinud traktori järelhaagis koos heinarullidega. Teatajaks oli traktorist, kes oli ise traktorist väljas ning haakis järelkäru traktori küljest lahti. Päästjad alustasid kustutustöödega ning heina ümberlaadimise ja järelkustutusega. Tulekahju likvideeriti kell 15:29.

28. juulil kell 21:27 said päästjad taas heinateoga seotud väljakutse Märjamaa valda Leevre külla. Põllul oli põlema oli süttinud heinakoorem, mida teataja üritas ka tulekustutiga kustutada. Teataja sõnutsi olid lähedal nii  talud kui mets. Päästjad alustasidki kustutustöid metsa kaitsmisega, kuna metsani oli sündmuskohalt vaid 6-7 meetrit. Kell 22 saadi  heinakoorma põleng kontrolli alla ning teostati järelkustutustöid. Tulekahju likvideeriti kell 23:17.

Politsei ja Päästeameti möödunud nädala võtavad kokku Rapla politseijaoskonna patrulltalituse juht Margus Kaldma ja Rapla päästepiirkonna juht Raul Aarma.

Kuula intervjuud siit:

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background