Rapla mehed said Barutoga köit vedada

7.-8. juuli toimusid Haapsalus Eesti omavalitsuste suvemängud, kus Raplat esindanud köieveo meeskond saavutas 1. koha.

Rapla valla köieveo meeskond ei ole kellegi jaoks uus meeskond vaid haldusreformi käigus liidetud endine Juuru valla meeskond, kuhu kuuluvad Ott Meinberg, Mikk Meinberg, Maarek Lee, Marco Lee, Kaido Lee, Jaan Nokkur ja Margus Laurimaa.

Juuru meeskonnal on aastatest 2010-2016 kokku 7 võitu. Möödunud, 2017. aastal meeskonda paraku võistlema ei lubatud, kuid lohutuseks said Juuru mehed võitja meeskonnaga köit tõmmata, mille tulemusena anti välja tugevaima meeskonna medalid.

On väga hea meel tõdeda, et köieveo meeskonnad on aastatega ainult tugevamaks muutunud. Juuru mehed pole aastaid nii korralikult köit tõmmata saanud, kui sel aastal. Meeskonnad olid võrdsemad ja koheselt ühtegi väga tugevat ega väga nõrka meeskonda välja ei joonistunud.

Rapla järel teise koha saavutanud Väike-Maarja mehed on juba aastaid meile head konkurendid või siis pigem meie neile, sest nemad on võistelnud palju kauem ja olnud kõigi nende aastate jooksul väga edukad. Kolmadna koha saavutas Vinni valla meeskond, kuhu sel aastal kuulus ka endine sumomaaldeja Baruto (Kaido Höövelson). Võistkond oli väga tugev ja osutas oodatust suuremat vastupanu, mille üle on võitjatel ainult hea meel.

Köieveos ei võistle iga meeskond ainult enda eest vaid elatakse alati kaasa ka teistele meeskondadele, antakse kiireid juhiseid, kuidas jalgu või käsi hoida ja muidugi kõvahäälne tempokarjumine käib kõige sellega alati kaasas.

Meeskonna kapten Liisa Lee tänab Juuru meeskonna mehi ja nende perekondi, et igal aastal jälle selle asjaga kaasa tullakse. Kindlasti soovitakse veel ära käia järgmisel aastal toimuvatel 15. Eestimaa Suvemängudel, mis toimuvad 12.-14. juuli Tartus.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background