Rait-Riivo Laane ja Ethnikos Piraeus BC on Kreeka esiliigas poolfinaalis!

Kohilast pärit korvpallur Rait-Riivo Laane ja Ethnikos Piraeus BC jõudsid Kreeka esiliiga poolfinaali kui möödunud laupäeval suudeti alistati neljandal kohal paikneva Apollon Patra meeskond tulemusega 67:57. Tänu sellele võidule kindlustati ka põhiturniiril 5. koht.

Veel hooaja keskel väljalangemistsoonis (4 võitu, 9 kaotust) olnud Laane koduklubi tegi suurepärase esituse hooaja teises pooles, võites 17 mängust 13 mängu.

Kreeka esiliiga play-off süsteemi järgi saab põhiturniiril esimesena lõpetanud meeskond otse meistriliigasse ja järgnevad neli meeskonda selgitavad omavahel välja teise meistriliigasse pääseja. Ethnikose meeskond läheb poolfinaalis kokku põhiturniiri teisel kohal lõpetanud Holargose meeskonnaga. Põnevaks teeb veel asjaolu, et põhiturniirilt võetakse kaasa ka omavahelised mängud. See tähendab, et enne eile toimunud poolfinaalseeria esimest kohtumist oli seis juba 1:1.

Eilses esimeses poolfinaalkohtumises tuli Ethnikos Piraeus BC meeskonnal alla vanduda Holargose meeskonnale seisuga 87:66. Laane koduklubi näitas esimesel poolajal head minekut, kui vastastele jäädi alla vaid 2 punktiga ja vaheajale mindi 38:40 seisult.

Teine poolaeg algas Ethnikose jaoks halvasti. Vastased tabasid 5 järjestikust kolmepunktiviset ja Ethnikose meeskond Holargose võistkonda enam kinni püüda ei suutnud. Rait-Riivo Laane panus mängu 31 minutiga oli 15 punkti, 8 resultatiivset söötu ja üks vaheltlõige.

Kolme võiduni peetav poolfinaalseeria seis on nüüd 1:2 ning järgmine mäng peetakse laupäeval Ethnikose koduväljakul.