Rahvamajade suvelavastus “Mälutempel” läheb (Tori) põrgu

20. ja 21. juulil kerkib Pärnu jõe kaldal Tori põrgus maa peale ühislavastus “Mälutempel”. Eesti Rahvamajade Ühingu korraldatud suvelavastuses lööb kaasa ligi 300 inimest, kes kõik on kokku tulnud Eestimaa erinevatest paikadest.

Tantsu, laulu ja muusika keskel hargneb lahti lugu, kus suur roll on mängida Kalevipojast tuntud Tuuslaril. Mälutemplis pistab Tuuslar rinda Kalevipoja, Vargamäe Pearu, Tõnissoni, Krõõda, Kõrboja Anna ja paljude teiste ning ajaloo endaga. Tuuslari rollis astub üles Argo Aadli. Lavastajad on Urmas Lennuk ja Tarmo Tagamets. Kooride üldjuht Toomas Voll ja tantsujuht Jaanus Randma. Rahvamuusikud osalevad Kalle Ermi juhtimisel ja puhkpilliorkestrile puhub elu sisse Ants Oidekivi.

“Eesti rahvamaja on midagi sellist, et kui meil teda poleks, siis tuleks ta välja mõelda. Aga nii püsivat kultuuri väärtuste tagalat ei suutnud välja mõelda isegi Kreutzwald. Selleks pidi ikkagi terve rahvas üheskoos tahtma muutuda suuremaks ja paremaks.” ütleb üks lavastajatest Urmas Lennuk.

170 koorilauljat, 8 rahvatantsurühma, puhkpilliorkester, 20 rahvamuusikut, 10 harrastusnäitlejat võtavad kätte ja rändavad koos läbi 130 aasta.

Etendus toimub vabas õhus ja kestab 2,5 tundi. Kokku antakse kolm etendust: 20. juulil kell 19.00 ja 21. juulil kell 13.00 ja 19.00. Piletid on müügil Piletimaailmas.

Info Tiina Tegelmann +372 502 7541; +372 5348 6882 Ülle Välimäe

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background