Praktiline liiklusohutuskoolitus “Peatu, Vaata, Lehvita”

Volvo Estonia ja Neste Eesti kingivad Vabariigi sünnipäevaks lastele tasuta liiklusohutuskoolitus “Peatu, Vaata, Lehvita”. Käesoleva nädala aluses toimus liiklusohutuskoolitus ka Raplamaal Valtu Põhikooli algklasside õpilastele.

Kaks ühiseid väärtusi jagavat ettevõtet on võtnud nõuks muuta liiklus Eesti lastele turvalisemaks, korraldades Vabariigi juubeliaasta jooksul vähemalt 100 liikluskoolitust üle Eesti. Koolituseks on välja arendatud spetsiaalselt lastele suunatud programm „Peatu, Vaata, Lehvita“, mis tõstab lapse liikluses osalemise teadlikkust läbi teooria ja praktilise koolituse.

“Esimesed proovikoolitused tegime juba 2017. aastal kokku 341. lapsele. Positiivne tagasiside ja koolide suur huvi andis innustust jätkata suuremalt,” sõnab Volvo Estonia turundusjuht Raili Riiberg. “Hea koostööpartneri Neste Eestiga kokku saades sai idee veelgi jõudu ja nüüdseks on meil 2018 aasta esimene kvartal koolitustega täidetud, töötajad indu täis ja informatsioon levib kulutulena”, lisab Riiberg.

Nii Neste kui ka Volvo Trucks põhiväärtuste hulka kuulub ohutus just seetõttu tekkis ka mõte Eesti 100. sünnipäevaks mõelda meie tulevikule ning muuta liiklus Eesti lastele turvalisemaks.

Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrandi abil liiklusstatistikasse süübides selgus, et 2017. aastal sai jalakäijana vigastada 55 kuni 13. aastast last. Neist 40% said vigastada reguleerimata ülekäigurajal. Seega probleem, millele tähelepanu tuua eksisteeris ja sihtgrupiks mitte vaid lapsed, vaid ka täiskasvanud.

„Ohutus on esmatähtis kõiges mida me teeme. Et õnnetusi vältida, peab õnnetuste põhjustest järjepidevalt rääkima ja neid teadvustama. Loodame, et suudame oma algatusega tõsta laste liiklusteadlikkust ning ühtlasi innustame ka teisi ettevõtteid rohkem panustama liiklusohutuse edendamisse”, kommenteerib Neste Eesti peadirektor Dennis Antamo.

Veiko Tarvis, Volvo Estonia tegevjuht lisab: “Lisaks indiviididile otsivad ka ettevõtted oma töös üha enam laiemat ühiskondlikku tähendust. Käesolevast aastast käima läinud liiklusohutusprogramm lähtub meie väärtustest ja rõhutab meie kõigi osa liikluskultuuri paremaks muutmisel,” ja võtab teema kokku lisades “Eesti liiklusstatistika on õigel trendijoonel – viimase viie aasta jooksul oli just 2017 aastal kõige vähem liiklusõnnetusi, kuid on veel tööd, mida ses valdkonnas teha. Loodame oma ettevõtmisega liiklusohutust veelgi suurendada ja liikluskultuuri sõbralikumaks ja turvlisemaks muuta.”

2018. aasta maikuu alguse seisuga on liiklusohutuskoolitusel “Peatu, vaata, lehvita” osalenud kokku üle 2200 algklasside õpilase või koolieeliku. Koolitus on osalejatele tasuta ning koolitajad on valmis tulema kõikjale üle Eesti. Koolituse lisainformatsioon ja aegade broneerimine aadressil volvoestonia@volvo.com

Materjalid on tasuta ja sobivad kasutamiseks nii lapsevanematele kui ka pedagoogidele. Materjalid leiad siit ning „Peatu, vaata, lehvita!“ videot saad vaadata siit.

Lisainfot liiklusohutusprogrammi kohta saab Volvo Trucks koduleheküljelt.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background