Päästeameti soovitused Weekend festivaliks

Pühapäevani kestva Weekend festivali turvaliseks möödumiseks tuletab Päästeamet meelde, et festivalikülalised jälgiksid liikluskorraldust ning hoiaksid avatuna ligipääsud veevõtukohtadele.

Samuti palub Päästeamet parkimisel jälgida, et ka suur tuletõrjeauto mööda pääseks. „Ligipääsude sulgemine võib pikendada päästjate kohale jõudmise aega kannatanuni. Seega soovitame festivalile Pärnu randa tulla pigem jalgsi või rattaga kui sõidukiga. Kui siiski peate vajalikuks oma autot enda läheduses hoida, siis tehke seda nii nagu korraldajad on seda ette näinud“ sõnab Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla.

Lisaks liikluskorralduse jälgimisele on vee ääres toimuva festivali puhul oluline jälgida, et inimesed ei läheks alkoholi tarvitanutena ennast merre jahutama. Joobes kaaslase vette minemisel julgustame inimesi olema otsusekindlad ja julged sekkuma, sest nii võib kellegi elu päästetud saada“ ütleb Soodla ning lisab, et veesõidukitega lõbusõitu tegema minnes on alati võimalik endale paluda päästevesti juhul, kui teenusepakkuja sellega teid ei varusta.

Niisamuti avaldab Lääne päästekeskuse juht lootust, et ka meelelahutus- ning toitlustusasutused ei pea oluliseks rasket ja kiiret rahavõimalust festivali näol vaid pigem ikka seda, et nende kliendid saaksid võimalikult hea kogemuse osaliseks ning soovivad ka festivali lõppedes tagasi tulla.  „Lõbustusasutused saavad lubada oma pidudele täpselt nii palju rahvast, kui asutusele ette on nähtud ning evakuatsiooniteed peavad olema kogu aeg avatud“ tuletab Lääne päästekeskuse juht meelde.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background