Noorkotkad võtavad mõõtu Türil

Foto: Sulev Einma

Eeloleval nädalavahetusel, 29.06.-01.07.2018, toimub Türi vallas järjekordne Noorte Kotkaste võistlusmatk „Mini-Erna 2018”. Võistluse peakorraldajateks on Noorte Kotkaste Järva malev ja Kaitseliidu Peastaabi Noorte Kotkaste esindus. Võistluse peastaabiks on Kaitseliidu Järva maleva staap ning võistlustrass läbib nii Türi linna, kui ka seda ümbritsevat maastikku.

18 osaleva võistkonna seas on 15 noorkotkaste malevate võistkonda, 1 Läti, 1 Leedu ja 1 Kodutütarde võistkond, mis annab võimaluse arendada ka rahvusvahelisi suhteid ja koostööd. Aususe põhimõttel Noorte Kotkaste Järva maleva võistkond stardib rajale 0-tiimina, kelle tulemus üldarvestusse ei lähe.

Võistluse eesmärgiks on kontrollida võistkondade võimet täita neile antud ülesandeid ning testida võistlejate füüsilist vastupidavust ja põhilisi oskusi, arendades noorkotkaste vahelist sidet. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistlusmatkal toimub liikumine kontrollpunktist-kontrollpunkti vastavalt loositud stardijärjekorrale ning ajagraafikule. Kontrollpunktides tuleb täita etteantud ülesandeid. Lisaks kontrollpunktidele on võistlejatele ettenähtud kohustuslikud ja vabatahtlikud postkastid. Postkastides olevad ülesanded on Türi teemalised. Parimale võistkonnale on auhinna välja pannud Türi Vallavalitsus.

Võistluse ülem on Kaitseliidu Koeru üksikkompanii liige Asko Osula ning peakohtunik Kaitseliidu Türi üksikkompanii toetajaliige Gunnar Vooremäe. Lisaks peakorraldajatele aitavad võistlust läbi viia Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Kodutütarde Järva ringkond ja koostööpartnerid: Türi päästekomando, Edelaraudtee Infrastruktuuri AS, GoTrack OÜ, Türi Seikluspark OÜ, perekond Viidikas, perekond Poak, Türi Vallavalitsus, Maie Kukk ja tema toredad abilised Kirna tallist. „Kindlasti on meie koostööpartneriteks kõik maadeomanikud, kes oma maale võistluse tarbeks kooskõlastuse andsid,” märgib ära võistluse ülema abi, Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktor Urmas Piigert.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background