Neli ajaloolist külastusobjekti saavad korrastatud ilme, ka Varbola linnus

Foto: Varbola linnuse teemapargi FB lehelt

Soome ja Eesti koostööprojekti „Lights On!“ raames toimuvad Lõhavere, Neeruti ja Varbola muinaslinnuses ning Keila-Joa mõisapargis rekonstrueerimistööd. Varbola maalinna tööd on planeeritud 2018. aasta hiliskevadest kuni sügiseni.

Tööde käigus korrastatakse ligipääsud ja liikumisteed linnusevallil, rekonstrueeritakse viidad ja infotahvlid, rajatakse valgustus linnusevallile ja linnuseõue kaevule. Lisaks toimuvad vaateid avavad kujundusraied linnusevallilt eemaldatakse puid, et takistada paekivist valli lagunemist.

Projekti raames tõmmatakse ajaloolistele objektidele tähelepanu mobiilimänguga ja mobiiligiidiga, joonistatakse koomikseid ja korraldatakse mitmeid sündmusi. 2015. aastal alanud projekti „Lights On!“ eesmärk on luua ühine Eesti-Soome ajalooväärtusega turismiobjektide võrgustik, et heita valgust Läänemere kirdeosa ajaloole ning laiemalt tutvustada tähelepanuväärseid, kuid pigem vähetuntud objekte.

Projekti vastutav partner on Soome Metsavalitsus (Metsähallitus Parks & Wildlife Finland) ning teised partnerid Soome humanitaar-rakenduskõrgkool Humak, Eestis Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia (TÜ VKA).

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background