Näita, et hoolid! VALI ROOSA

Põllumajandusettevõte Baltic Agro koos silopallikile tootjaga Trioplast on käivitanud heategevusliku kampaania „Vali roosa!“, et tõsta teadlikkust rinnavähi ennetamise võimalustest.

Põllumehed saavad kampaanias kaasa lüüa, kui kasutavad silopallide pakendamiseks spetsiaalset roosat kilet. Ostuga toetatakse Eesti Vähiliidu mammograafiabussi täiendavaid visiite maapiirkondadesse.

Kampaania algatajad peavad oluliseks, et teadlikkus rinnavähi diagnoosimisest roosa värvi esiletõstmise kaudu jõuaks iga naise ja Eestimaa pereni. Kõigil naistel peab olema võimalus end kontrollida, sõltumata sellest, kas elatakse linnas või maapiirkonnas.

End kontrollima oodatakse kõiki naisi alates 45 eluaastast. Ravikindlustus, sõeluuringu sihtgruppi kuuluvus ega ka perearsti saatekirja olemasolu ei ole oluline. Kampaanias välja kuulutatud uuringule võivad pöörduda kõik.

Igalt ostetud kilerullilt läheb 3 eurot rinnavähi ennetuseks ja sellesse panustavad solidaarselt nii põllumehed, Baltic Agro kui ka Trioplast.

Heategevusliku kampaania „Vali roosa!“ algatajad tunnustavad ettevõtjaid, kes on juba teinud valiku roosa kile kasuks ja sellega vähiennetusele kaasa aidanud. Neid, kel silokile sel aastal veel soetamata, kutsutakse üles valima just roosa kile ja näitama sellega ka oma sotsiaalset vastutustunnet.

Kui kogu Trioplasti pakutav kile silopallide valmistamiseks ära kasutada, saaks sellest teha 36 800 silorulli ja anda võimalus vähemalt 156 naisele oma tervist tasuta kontrollida,“ ütles Baltic Agro esindaja.

Algatuses kaasa löömiseks vajalikku infot saab Baltic Agro kodulehelt. Ühtlasi kutsutakse üles jäädvustama Eestimaa roosasid silopalle fotodele ja saatma pilte kampaania Facebooki lehele, et nii tähtsat teemat veelgi märgatavamaks teha.

Heategevusliku algatuse toel jõuab mammograafiabuss sel suvel Jänedale, Kuressaarde, Antslasse ja Kuremaale. Mammograafiabusside ajakava leiab Eesti Haigekassa kodulehelt ja bussi peatuskohad kaardirakenduselt.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background