Milvi Panga pälvis Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhinna

Foto: Rutt Panga

Luuletaja Milvi Panga ja illustraator Mare Hunt pälvisid luulekoguga ,,Mesikäpa esikäpad” 29. Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhinna.

Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhind on 1988. aastast välja antav igaaastane kirjandusauhind luuletajale ja illustraatorile. Auhinda annavad välja Luunja Vallavalitsus ja Luunja Keskkool. Auhinnasaajad valib žürii koostöös Luunja valla lastega. Valik tehakse eelmisel aastal ilmunud luulekogude ja perioodikas ilmunud luuletuste eest.

Žürii esimees Toivo Ärtise sõnul on võiduraamat soe ja südamlik tervik, mis viib tagasi aega, „mil uksi ei pandudki lukku”. Ärtis lisas, et raamat on detailideni läbi mõeldud, mis viitab loojate pühendumusele teose ettevalmistamisel.

Lisaks lasteluule aastaauhinnale valiti ,,Mesikäpa esikäpad” aasta alguses ka ,,25 Eesti kauneimat raamatut 2017″ võitjate hulka. Raamat sisaldab luuletusi nii praeguste laste muredest-rõõmudest, mitmesugustest Eestimaa paikadest, lindudest-loomadest kui ka „vana aja asjadest”, millest kumab läbi autori lapsepõlvemälestusi.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background