Metsasektori avatud uste päev 18. mail

Foto: www.pexels.com

Eesti Metsaselts kutsub kõiki huvilisi 18. mail Eesti metsasektori avatud uste päevale, kus erametsaomanikud, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted ja RMK spetsialistid näitavad ja räägivad huvilistele, kuidas metsa eest hoolitsemine igapäevaselt ja iga-aastaselt käib.

Metsa- ja puidutööstuse ettevõtted tutvustavad, kuidas valmib metsast varutud puidust vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks. Külalisi ootavad kasespooni ja – vineeri tootmise ja tootearendusega tegelev Kohila Vineer Raplamaal, puitkarkassmaju valmistav Nordic Houses KT Harjumaal ja Kagu-Eestis asuv AS Toftan, mis on suuruselt teine saetööstus Eestis ja kolmas Baltimaades.

Erametsaomanikud kutsuvad huvilisi kevadisse metsa Lääne- Virumaal, Raplamaal ja Viljandimaal, et koos arutada metsa kasvamise ja kasvatamise ning metsaomanikuks olemise üle. Erametsades ette võetavatel metsamatkadel saab näha, kui eriilmelised erineva vanuse ja tekkeviisiga metsad olla võivad. Huvilistele on teejuhiks kohalikud metsaomanikud ja metsaühistute eestvedajad, kes räägivad oma tegemistest, erinevatest metsatöödest ning omanikuks olemise vastutusest. Metsaühistud on metsaomanike endi poolt loodud organisatsioonid, kus pakutakse metsanduslikku nõustamist ning abi metsade kasvatamisel ja majandamisel. Metsaühistuga on liitunud juba üle 12 tuhande metsaomaniku.
RMK ootab inimesi kolme kohta üle Eesti istutama juubelimetsa, et ühiselt kasvama panna järgmise sajandi metsa lugu. Tänavu istutatakse riigimetsa 20,7 miljonit puud. Metsaistutusel osalemiseks ei pea eelteadmisi omama, õiged töövõtted näitavad RMK metsakasvatajad ette. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsa kohta teadmisi metsatoas ja osaleda metsandusteemalisel arutelul. Päeva lõpetab talgusupp. Metsaistutuspäevad toimuvad 18. mail kolmes kohas üle Eesti – Kuusalus, Kohilas ja Koorastes.

Metsasektori avatud päevadel osalemiseks tuleb eraldi registreerida matkadele, tööstusettevõtete külastustele ja istutustalgutele. Registreerida saab aadressil: www.rmk.ee/juubelimets
RMK istutustalgutele registreerimine on avatud 14. mai hommikuni 09.00.
Tööstusettevõtete külastustele ja matkadele 16. mai hommikuni 09.00.

Programm 18. mail:

10:00 Metsa- ja puidutööstuste külastused
1) Kohila Vineer- Raplamaa
2) Nordic Houses KT- Harjumaa
3) AS Toftan- Võrumaa

12:00 RMK metsaistutustalgud
1) Kohila vald- Raplamaa
2) Kuusalu vald- Harjumaa
3) Kooraste küla- Põlvamaa

14:00 Metsamatkad erametsaomanikega
1) Varangu küla, Lääne- Virumaa- Lauri Salumäe Rakvere Metsaühistust
2) Kelba küla Raplamaa- Valdu Reinaas Kohila Metsaseltsist
3) Kibaru küla Viljandimaal- perekond Udamid metsaühistust Ühinenud Metsaomanikud

Täpsem info, registreerimine ja juhised kohaletulekuks: www.rmk.ee/juubelimets

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background