Medalite peale on alanud tõeline lahing!

Eile, 16. mail kohtusid Alexela korvpalli meistriliiga pronksiseeria teises mängus AVIS UTILITAS Rapla ja Pärnu Sadam. Seeria esimese mängu võitis kodusaalis Rapla korvpallimeeskond 84:77, eilses mängus tuli aga vastu võtta kaotus 67:73. See aga tähendab, et kolme võiduni mängitav seeria on nüüd viigis 1-1 ning võitlus medalite peale muutub järjest põnevamaks. Uus võimalus seeriat juhtima minna on juba sel laupäeval Rapla kodusaalis.

Mängust: AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Mängu algul oli mõlemal võistkonnal keeruline palli läbi korvrõnga saada. Mängu esimesed punktid viskas Rapla poolteist minutit peale mängu algust. Tänu vabavisetel viigistasid pärnakad mängu ning läksid ka juhtima 3:2. Rapla tegi seejärel 7:0 vahespurdi ning läks omakorda 6 punktiga juhtima. Edu õnnestus hoida ning kaks minutit enne veerandi lõppu oli vahe 7 punkti Rapla kasuks 13:6. Pärnu 6:0 vahespurdi järel oli Rapla edu aga nüüd vaid 1 punkt 13:12. Esimese veerandi lõpetas Dorbeku kolmene ning veerandaja võitis Rapla 15:12.

Teist veerandit õnnestus pärnakatel alustada kahe kahesega, mis tähendas, et juhtrolli oli võtnud Pärnu Sadam 16:15. Mängu jätkus vägagi tasavägiselt. Poolteist minutit enne veerandi lõppu õnnestus Pärnul hetkeks 5 punktiga 29:24 juhtima minna. Upson vähendas küll kaotusseisu 3 punkti peale, aga teise veerandi Rapla siiski kaotas 11:17. Mängu juhtis Pärnu 29:26.

Ka kolmandat veerandit alustasid pärnakad paremini – kaks kahest tagasid 7-punktise edu 33:26. Rapla sai kahel korral vahe 6 punkti peale, aga Pärnul õnnestus teha 5:0 vahespurt ja kasvatada edu nüüd juba 11 punkti peale 40:29. Rapla kahesele järgnes Pärnu kolmene. Kaks ja pool minutit enne veerandi lõppu oli Pärnu meeskonna edu juba 14 punkti 49:35. Kajupanga, Kaldre ja Dorbeku üliolulised kolmesed vähendasid kaotusseisu 7 punkti peale 47:54. Pärnakad tabasid siiski veel ühe kahese. Kolmanda veerandi võitis Pärnu Sadam 27:21 ning oli seega mängu juhtimas 56:47.

Neljanda veerandi algul alustas Rapla vaikselt vahe vähendamisega ning viis minutit enne mängu lõppu oldi vaid 3-punktises kaotusseisus 56:59. Vahet enam väiksemaks aga mängu lõpuni saada ei õnnestunudki ning kuigi neljanda veerandi võitis Rapla 20:17, siis tuli vastu võtta kaotus 67:73.

Rapla resultatiivseimad olid Devonte Upson (16p, 12lp, 3rs), Gert Dorbek (15p, 8lp, 4rs), Sven Kaldre (11p, 3rs), Nolan Cressler (10p, 5lp, 4rs) ja Indrek Kajupaank (10p, 6lp). Mängust jäi vigastuse tõttu kõrvale Dominique Hawkins.

Pronksiseeria kolmas mäng juba sellel laupäeval Sadolin Spordihoones algusega kell 19.00.