Märjamaa volikogu arutab osalemist projektis “500 kodu tuleohutuks”

16/02/2018

Tagasi

Märjamaa vallavolikogu järgmine istung toimub 20. veebruaril algusega kell 15.00 Märjamaa rahvamaja suures saalis (Sauna 2, Märjamaa alev). Volikogu istungid on vallaelanikele avalikud.

20. veebruari koosoleku päevakorras on muude teemade seas kavas arutelu projekti 500 kodu korda omaosaluse garanteerimise üle.

Projekt 500 kodu tuleohutuks on Päästeameti, riigi ja omavalitsuste koostööst algav ettevõtmine, millega Päästeamet soovib üle Eesti tuleohutuks muuta vähemalt 500 kodu

Riik panustab projekti 1,5 miljonit eurot. „Tegu on meie valitsemisala väga olulise ja uuendusliku investeeringuga, millega saame tulekahju riskist välja tuua sadu toimetulekuraskustes majapidamisi. Enamuses on lasterikkad pered, vanemad ja puudega inimesed, kellel puuduvad vahendid riskide kõrvaldamiseks. Projekt puudutab kõiki 79 omavalitsust, nii et me loodame, et omavalitsused panevad riigi eraldatud 1,5 miljonile eurole veel teist samapalju juurde. Projektis osalemine on kõigile omavalitsustele vabatahtlik, aga need on ju kõik meie oma inimesed ja mida rohkem kodusid saame korda teha, seda parem,“ rääkis siseminister Andres Anvelt.

Eestis on täna vähemalt 5000 kodu, mida Päästeamet peab tuleohtlikuks. „Me näeme, et ainult ennetuse ja nõustamisega ei ole võimalik kõiki kodusid korda teha. On paljulapselisi peresid, puuetega inimesi, üksi elavaid vanureid ja teisi, kelle jaoks käib ise enda turvalisuse eest hoolitsemine üle jõu. Sellisel juhul peavad nende elukeskkonna parandamisse panustama riik ja omavalitsus,“ ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background