Märjamaa vallas saab uueks 14 kilomeetrit maanteed

Juuli lõpus algasid Märjamaa – Koluvere tee 14 kilomeetri pikkusel lõigul ulatuslikud teetööd, mille lõpp on 2019. aasta jaanuaris. Algus on Orgital bensiinijaama ristmikust 325 meetrit Märjamaa alevi poole, lõpp pärast Sipa küla. Töid teeb YIT Infra Eesti AS.

Foto: Tiina Gill

Tööde käigus tuuakse Orgita bussipeatus alevi poole, suurte kortermajade lähedusse. Viilumäe kalmistu juures ehitatakse maanteele ohutussaar. Konuvere maantee alguses asendatakse praegused ohutussaared suurema ringristmikuga. Seetõttu oli vaja maha võtta ka haljasalal kasvanud 5 puud, sest ristmik laieneb haljasala poole. Alevi peatänava ääres ehitatakse ümber sajuvete kanalisatsioon – sinna tulevad restkaevud. See on ka vastus küsimusele, miks on osaliselt kinni aetud eelmise teeremondi ajal sinna ehitatud kraavid. Alevi piires tehakse side- ja elektritöid ning ehitatakse osaliselt  uus tänavavalgustus. Kokku lisandub 21 uut valgustit.

Sipa suunal rajatakse mitmel lõigul teelaiendusi. Vana asfalt freesitakse üles ja kogu 14 kilomeetri pikkune teelõik saab uue kahekihilise asfaltkatte. Asfaldipurust saavad tolmuvaba katte Loodna-Teenuse teel umbes 1,5 kilomeetrit ja Sipa-Mõraste lõigul 1,2 km.

Foto: Tiina Gill

„Märjamaa alevi lõik on seotud väga mahukate töödega. Asulas muudab see liiklusolukorra pingeliseks, aga teeme omalt poolt kõik selleks, et töö kiiresti ära teha. Palume umbes poolteist kuud pikka meelt, siis on kõige keerulisem osa nii ehitajaile kui elanikele valmis. Pärast saab tee kindlasti parem,” ütles objektijuht Mati Anspal.

Lähiaja kava on freesida Kalmistu teest algav lõik kuni Välja tänavani ja hakatakse ka ringristmiku tegemiseks pinnast välja kaevama ning uusi aluseid rajama.  Tööd tehakse ühe sõidusuuna kaupa.

Objekti esimene osa kuni 7. kilomeetrini peaks kahe järgmise nädala jooksul esimese asfaldikihi peale saama.

Märjamaa Vallavalitsus

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background