Maakaitsepäev 23. juunil Märjamaal

23. juunil on kõik inimesed lahkesti oodatud Märjamaale – osa saama Maakaitsepäeva peost ja melust. Kogu päev on täis erinevaid suuremaid ja väiksemaid ettevõtmisi, kus uudistamist ja kaasalöömisvõimalust peaks jaguma igas eas inimestele.

Näha saab erinevat sõjatehnikat ning kindlasti kuuleb pauku ja tunneb püssirohu lõhna erinevate demoesinemiste ajal. Oma käega saab katsuda kõiki väljatoodud relvi ja patsutada kohaletulnud tehnikat.

Täiesti esimest korda on Märjamaale oodata ka liitlasvägede esindajaid. Võimalus on oma silmaga kaeda Briti armee tehnikat ning ehk liitlastega paar sõna juttugi puhuda.

Avatud on erinevad töötoad ning lapsi, kes särki määrida, ei karda ootab võimalus end proovile panna takistusrajal. Loomulikult ei puudu ka alati kosutav sõdurisupp ja rõõmusuised välikokad.

Naiskodukaitse korraldab heategevuslikku loteriid ja soovijaid ootavad näomaalingud.

Kogu päeva jookseb kinos Kaitseliidu filmiprogramm.

Tahtmata üllatust rikkuda, ei saa siiski mainimata jätta seninägematuid demonstratsionesinemisi, mida plaanivad näidata Politsei, Päästeamet ja Kaitseliit – vilisevad kummid, lendavad lennukid, vihisevad kuulid ja muud üllatused.

Sel päeval annavad oma pühaliku tõotuse värsked naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred ning ühiselt tähistatakse Vabadusristi kavaler Mihkel Vaarmanni kalm. Pealelõunal saabub Tallinnast presidendi läkitatud võidutuli, millest võivad oma jaanilõkke süütamiseks leegi tallele panna kõik kohaletulnud.

On tõsisemaid ja lustlikumaid tegevusi, aga igavust ei pea kindlasti keegi tundma. Tule ise ja võta pere ning sõbrad ka kaasa ning lubage endale üks vahva päev!

Kõik teised on ka kohal!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background