Kolm Raplamaa meest pälvisid maaeluministri tunnustuse

Parimad põllumajanduslike erialade lõpetajad 2018 Maaeluministeeriumis

Maaeluminister Tarmo Tamm tunnustas vastuvõtul Maaeluministeeriumis parimaid maamajanduslike kutseõppeasutuste, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli keemia ja biotehnoloogia instituudi põllu- ja maamajandusvaldkonna erialade lõpetajaid. Tänuüritus toimus sel aastal juba 20. korda.

„Kindlasti olete oma peas mõtisklenud, mis on edu valem. Mul ei ole seda teile küll valmis kujul kaasa anda, aga usun, et edu valemisse kuuluvad erialane haridus ja pidev enesetäiendamine,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm parimaid lõpetajaid õnnitledes. „Tundke huvi ümbritseva vastu, uurige, katsetage ja leiutage. Ärge leppige keeruliste küsimuste puhul lihtsate vastustega ega aegunud lahendustega. Leidke uusi alternatiive ning pakkuge värskeid lahendusi. Mõelge suurelt ja tehke oma ideed teoks! Soovin teile palju kordaminekuid, läbimõeldud valikuid, ilusat suve ja loomulikult palju õnne, et olete nii edukalt lõpetanud.“

Lisaks andsid lõpetajatele oma tänu- ja motivatsioonisõnad edasi Maaülikooli õppeprorektor Endla Reintam, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli direktor Arnold Pastak ning Jaan Kallas, Põllumajanduse ja Registrite Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektor.

„Kuidas ühendada aastasadadega kogutud talupojatarkus kaasaaegse tehnoloogia võimalustega? Kuidas teha seda nii, et meie looduskeskkond ja mullaviljakus säiliks ning meie maaelu oleks jätkusuutlik? Kuidas toota tervislikku ja puhast toitu ning olla konkurentsivõimeline üha karmistuvas turukonkurentsis? Need on küsimused, millele loodetavasti leiate vastused, head lõpetajad! Teie, kes te võiksite olla ühenduslüliks traditsioonide ja tuleviku vahel!“ lisas Arnold Pastak.

Minister andis tänukirjad järgmistele Raplamaalt pärit lõpetajatele.

  • Jüri Lohk, Kehtna Kutsehariduskeskus, liikurmasinatehnik, Rapla maakond
  • Madis Pärn, Luua Metsanduskool, harvesterioperaator, Rapla maakond
  • Tanel Männisalu, Luua Metsanduskool, harvesterioperaator, Rapla maakond

Fotode autor: Angelika Lebedev

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background