Kohilas avati käsitöönäitus “Nobedad näpud Näpselis”

Kohila alevis on koht, kus saavad kokku valla käsitööhuvilised – Näpseli maja. Juba teist aastat on võimalik näha Kohila raamatukogus väikest ülevaadet aasta jooksul tehtud töödest. Igal kevadel kogutakse Näpseli majas ja MTÜ Kovanäpsel liikmete poolt valminud esemed kokku, et ka teised saaksid näha millega on tegeletud. „See rõõm, mis valmis tööst südamesse jääb korvab kõik need pikad tunnid mis kulusid valmistamisele,“ arvas Terje Evisalu. 

Sügisest kevadeni käis Näpseli majas koos mitmeid konkreetsete huvidega seltskondi. Näiteks eelmise aasta suve lõpus avaldasid noored emad Facebooki kaudu soovi õppida kudumist. Nii saigi 1. oktoobrist Näpseli majas alguse pühapäeva kuduklubi, kus juhendajateks Illi ja Esne Ernits. Kuduklubi liikmed rääkisid, et kunagi sai kudumist koolis õpitud, aga see on meelest läinud. Nüüd on nad tänulikud, et sokikudumise ja muudki selgeks said. Kindlasti jätkatakse sügisel.

Veel oli Näpseli majas niplipitsi ja tikkimise õpiõhtud, mida juhendasid Ulvi Kalmet ja Irene Vares. Seal valminud imekaunid tööd on ka äsja avatud näitusel näha. Esne Ernits rääkis avamisel, et temal oli plaan kududa kohalike lammaste villast kedratud lõngast sokid. Mõeldud, tehtud! Nii sai sokipaarideks kootud Norra dala tõugu (Hageri Kopli talu), gotlandi tõugu (Lohu Pähklimäe talu), Eesti maalamba (Aandu Tomasoni talu) ja Kihnu maalamba tõugu (Hageri Nõmmiku talu) lammaste villast kedratud lõng. „Ajal, mil lõngapoed on erinevaid lõngu täis, üks ilusam kui teine, siis parim kaitse ja soojuseallikas on ikka omakandi lõngast kudum,“ rääkis Esne. „Teadmine, et need lambad on kasvanud sinu oma kodukandis, söönud karjamaadelt väega taimi, on talletanud ka lõnga sisse erilise väe, mis annab jõudu ja hoiab haigused eemale.“ Hageri Kihelkonna vöömustrite näidised tikkis eriti peenes ristpistes Merli Nurmsalu Raikkülast.

Käsitöönäitust ,,Nobedad näpud Näpselis” saab Kohila raamatukokku imetlema minna kuni maikuu lõpuni.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background