Kohila vallas põles 8 hektarit metsa

 

Foto: www.pexels.com

10. mail kell 14.09 teatati Lääne päästekeskusele, et Kohila vallas Pihali külas on metsa kohal näha suitsusammast. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb mets ning metsaalune ja tuli levib tuule toel kiiresti. Tulekahju levis Raplamaa piiridest välja, Harjumaale.

Põlengu kustutustöödele kaasati helikopter, sest osa tulest levis piirkonda, kuhu ligipääs oli maad mööda raskendatud. Põlengu levik piirati kella 21.07. Kustutustööd lõpetati kell 22.54.

Põlenguala täpsemal kaardistamisel selgus, et kokku oli põlenud kaheksa hektarit metsa- ja metsamaastikku. Tulekahju oli kustutamas 29 ühikut kutseliste ja vabatahtlike päästetehnikat – päästeautosid ja ATVsid. Õhust kustutati kopteriga ning põlenguala kaardistamiseks kasutati drooni.

Ulatusliku ja suurte kahjudega loodustulekahju põhjuste selgitamiseks tuli kohale keskkonnainspektsiooni inspektor.

Päästjad paluvad elanikel looduses lahtise tulega olla äärmiselt ettevaatlik, sest valitseb suur tuleoht ning väiksemasti sädemest võib alguse saada hävitavate tagajärgede põleng, mille kustutamiseks kulub palju meie ühiseid ressursse. Vaata Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background