Kohila valla aasta ema 2018 on Katrin Kurjama

Foto: Erakogu

Möödunud laupäeval anti Katrin Kurjamale üle Kohila valla aasta ema tiitel.

Katrin on seda tiitlit igati väärt, sest ta on tõeliselt tubli EMA. Ta on ema, kes on paljudele eeskujuks nii oma pühendumuse kui ka abivalmidusega.

Kohila vallas on Katrin elanud juba 25 aastat. Täna elab Katrin koos oma abikaasa Kristo ja nende 3 andeka ning tegusa lapsega Hageris, kus igal hommikul ärgates ootab lapsi köögis soe hommikusöök, misjärel viib ema lapsed kooli ning peale tunde omakorda huvialaringidesse.

Katrin on ema, kes kogu oma aja suunab laste toetamisele, olles oma laste jaoks alati olemas ja nõuga abiks.  Ta on pere logistik, kes teab täpselt, kuhu ja mis kell keegi lastest jõudma peab.  Ta jõuab kõike.

Katrin on alati väga positiivse suhtumisega ja tema nägu on alati naerul. Nii nagu ka tema moto eluks: “Igas negatiivis saab alati leida positiivi!” ja “Kui hoiad korras pisiasjad, siis suured korraldavad end ise!”.

Kui lastel on vaja osaleda kooli moeshowl, siis ema õmbleb täpselt sellised kostüümid nagu lapsed on soovinud. Tuleb laste üritustele ka võimalusel alati kohale ja toetab neid.

Tema tublid lapsed Alex ja Helena on tegevad Kohila valla noortebändis Blue Hearts. Ema Katrin sõidutab ja aitab vajadusel ka tehnikat vedada. Ta on alati kontsertidel kohal. Tema vanim laps korraldab ka ise Kohila vallas üritusi ja ka seal on Katrin alati nõu andmas. Kuhu ja kuidas projekte kirjutada, kust saab tehnikat rentida ning kuidas näiteks kontserdi ala kujundada.

Igal aastal käiakse perega reisimas. Ikka jõutakse talvel mõnele mäele, kus nautida talviseid spordialasid ning suvel lihtsalt nauditakse koos maailma erinevaid paiku.

Poeg Alex ütleb, et ema oskab vajadusel ka väga nõudlik olla ja lastel tuleb sellega leppida. Seda on küll vahel raske teha, aga ema sõna jääb maksma.

Lisaks laste kasvatamisele tegeleb ta ka oma hobidega – sisekujundusega, õmblemisega, vajadusel ehitab, võimalusel käib ujumas ja ka lumelauaga sõitmas ning kui kõige selle kõrvalt veel vaba aega leidub, siis loeb raamatuid, käib kinos ja teatris. Aga kõige olulisem on Katrini jaoks ikkagi see, et tema enda lapsed saaksid pühenduda koolile, oma hobidele ja oma unistuste täitmisele.

Lisaks enda lastele aitab ta ka Kohila valla erinevaid lapsi. Katrin lööb kaasa erinevates projektides ja on suureks abiliseks Kairis Kontusele kogukonna muusikalide lavastamisel. Lisaks õmbleb ta kõikidele näitlejatele kostüümid (mis on puudu) ja kujundab kogu muusikalide õhustiku. Temas on palju südikust ja nupukust ning tegutsemistahet. Ta ei jäta kunagi midagi pooleli, kui ilmnevad raskused, vaid leiab alati lahendused ka kõige keerulisematele probleemidele. Tema nutikus ja loovus on imetlusväärsed. Ta on valmis kogukonda panustama ilma selle eest tasu saamata.

Kui Katrin midagi ette võtab, siis teeb ta seda kogu südamest!Kes teeb, see jõuab!

Küsimusele, millised emotsioonid teda peale aasta ema tiitli saamist valdavad, vastas Katrin:

„See on nii ootamatu minu jaoks aga kõik mis olen teinud, olen teinud hingest ja südamest. Minu jaoks on oma lastele hea ema olla ikka suur töö. Pead olema hea sõber lastega ja neid mõistma. Ja on tore, et on olemas sellised mehed, kes meid toetavad ja annavad võimaluse olla hea ema. Olen väga tänulik oma mehele, et ta on mulle sellel teel suureks toeks!”

Palju õnne!

Kohila vallavalitsus

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background