Kaua oodatud läbi aegade suurim UFC matš on peagi kohal: Kas McGregor suudab tiitli tagasi võtta või jääb Nurmagomedov ikka võitmatuks?

05/10/2018

Tagasi

Kohe on kätte jõudnud suur võitlus, mida paljud MMA fännid on juba kaua aega oodanud, nimelt omavahel võtavad mõõtu ringi naasenud Conor “The Notorious” McGregor ja tiitlikaitsja Khabib “The Eagle” Nurmagomedov. Väidetavalt UFC ajaloo suurim matš leiab aset sel laupäeval kuuendal oktoobril ning toimub Las Vegases. Kui on huvi näha  koefitisente siis McGregor vs Khabib ennustus on saadaval Betsafe kodulehel.

 

Paljud kahtlustavad, et Ligi kaks aastat MMA-ringist eemal olnud McGregor pole peale pikka pausi tippvormis, ent iirlane ise kommenteeris eelseisva matši kohta: “Khabibi ootab ees karm nokaut. Ta on liiga etteaimatav. Ma löön ta lihtsalt nokauti. Hea on tagasi olla. Sellest tuleb korralik heitlus. Ma kavatsen alustada matši hoogsalt ning võtan tal lihtsalt pea maha,“ teatas McGregor.

 

Nurmagomedov ei jätnud asja niisama ja otsustas midagi ka vastu öelda: “Mul on küsimus tervele Iirimaale. Kuidas teie keelega lood on? Kus on iiri keel? Mis teie keelel viga on? Kus on teie enda keel?“ Küsis Nurmagomedov McGregorilt ja tema kaasmaalastelt. Lisaks tõi ta välja veel, et iirlase vanaisa töötas inglaste mereväes.

 

McGregorit peetakse MMA-maailma suurimaks staariks ning ta on alati silma paistnud enda verbaalsete väljaütlemistega ja ”ma võin võita kõiki” mentaliteediga. Teda peetakse UFC ajaloo parimaks püstivõitlejaks. “The Notorious” toob alati võitluse vastastele otsides ava, et nad oma surmava vasaku käega nokauti lüüa. Ta oskab vastast suurepäraselt lugeda ning ta teeb just õigel ajal peteka ning püüab vastase lõksu. Niimoodi ta konkurendid magama panebki. 18 tema 21st võidust on lõppenud nokaudiga.Iirlase nõrgaks küljeks võib pidada maasvõitlust, kuna kõik kolm McGregori  kaotust on tulnud maasvõitluses, enamasti just sellepärast, et võhm saab otsa, nagu esimeses matšis Nate Diaze vastu. Conori kaitset maadluses on alati peetud kesiseks, näiteks kui Chad Mendes võttis ta neli korda maha UFC 189 matšis.

 

Selle matši favoriit on 29-aastane Dagestanist pärit Khabib Nurmagomedov on senise profikarjääri jooksul võitnud kõik enda 26 matši. Ta hoiab hetkel UFC kergekaalu divisjoni tiitlit ning omab võistlussarja ajaloo pikimat võiduseeriat. Nurmagomedovi eeliseks on aga selgelt maasvõitlus. Tal on väga hea vastupidavus, märkimisväärne kaitse ja on uskumatult tugev kerge kaalu kohta. Ta põhiline rünnak on eliit tasemel maadlemine, tehes keskmiselt 5.44 mahavõttu 15 minuti jooksul. Rohkem infot on võimalik näha ka UFC spordiennustus blogis.

 

Ka Khabibii tiimi peatreener Javier Mendez tunnistas, et püstivõitluses on eelis just McGregoril ning ees ootab klassikaline heitlus kahe erineva stiiliga võitleja vahel, ehk püstivõitleja ja maasvõitleja vahel.

“Suures plaanis on nad mõlemad mõlemas elemendis head. Detailidesse minnes on Nurmagomedov maasvõitluses parem ja  McGregor püstivõitluses parem. See aga ei tähenda, et me ei harjutaks lööke. Lõpuks saab otsustavaks, et kumb allub teise diktaadile,“ sõnas Mendez.

 

Tulemas on kõva lahing, kus iirlane üritab kindlasti saavutada varajast nokauti, et oma kerge kaalu tiitel tagasi võtta, aga kui see matš venib pikale siis on eelised kindlasti Khabibi kasuks. Kui McGregor peaks selle matši kaotama, kas on võimalik, et see jääb tema viimaseks võistluseks?


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background