Kas Rapla vajab koerteparki?[KUULA]

Foto: Rauno Vahtre

Käimasoleva Rapla valla kaasava eelarve raames käivad rahvahääletusel osalevate ideede autorid Rapla Tre Raadio hommikuprogrammis oma projekte tutvustamas.

Rapla valla kaasava eelarve ideede sõelumise komisjon otsustas rahvahääletusele saata 11 ideed, nende seas ka Katrin Mölderi idee “koerte mänguväljak Raplasse”.

Asjaosalised on veendumusel, et Rapla vald vajab üht interaktiivset koerte mänguväljakut, kus kõigil vallaelanikel oleks võimalik oma koerte liikumisvajadust rahuldada. Ka Rapla valla koerte pidamise eeskirjas on ära märgitud, et igale koerale tuleb tagada võimalus liikumisvajaduse rahuldamiseks, arvestades tema suurust ja temperamenti. Seejuures on koeraomanikel kohustus vältida loomade lahtipääsemist ning jälgida, et nende koerad ei kahjustaks teisi isikuid ja nende vara.

Ideeautor leiab, et aiaga piiratud koerte mänguväljaku loomine Raplasse on hädavajalik. Mänguväljaku suurus võiks olla 900 ruutmeetrit ja see võiks asuda Rapla Vesiroosi kooli terviseradade lähistel, kus koerte aktiivne mäng ei häiriks naabruskonnas elavaid inimesi.

Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel rahvahääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga (15. veebruar 2018) Rapla vallas. Hääletada saab elektrooniliselt valla kodulehel,samuti identifitseerides ennast isikut tõendava dokumendiga Rapla Vallavalitsuses, piirkonnakeskustes või kõigis Rapla valla raamatukogudes. Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme erineva endale meelepärase idee poolt. Rahvahääletuse tulemusena reastatakse ideed vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ideest.

Lisainfot koerte mänguväljaku idee ja teiste Rapla valla kaasava eelarve hääletusel osalevate ideede kohta saab lugeda Rapla valla koduleheküljelt.

Kuula kõigest lähemalt Katrin Mölderi ja Rauno Vahtre hommikuprogrammile antud intervjuust:

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background