Kuldne Trio mängis NSV Liidu lavadel hullumajast põgenenuid [KUULA INTERVJUUD]

Laupäeval 1. septembril Paide Spordihallis Suurel Rahvapeol ja Kesk-Eesti Tre Raadio sünnipäeval esineva Kuldse Trio üks liige Mihkel Smeljanski meenutas tänases raadiointervjuus, et samas kui kõik imestasid, millisel moel lubati “suure kodumaa” lavadel ja kõige lõpuks ka Kesktelevisiooni aasta tähtsaimas muusikasaates vana-aasta õhtul esitada sotsialismiparadiisi toiduaintepuudust mõnitava lauluga “Kushat ja hotchu” (tõlkes “Tahan süüa”), oli asjal lihtne seletus.

Nimelt esitleti neid galakontsertidel teiste artistide vahel kui hullumajast plehkupannud hulle. Sellise positsiooniga võis ükskõik mida rääkida või laulda, sest oli ju öeldud – mehed on ärakaranud hullude rollis.

Küll aga avastasid Kuldse Trio alustalad Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov internetist oma vanu salvestusi kokku otsides, et hoopis nüüdsel Venemaal on tsensori käärid videosalvestisel kallal käinud, ning kuulsa “Love story” viisile tehtud lorilaulu viimane salm on ära kaksatud. Üks võimalus on, et nõukanostalgia on venelastele nii armas, et toidupuudusele poodides tahetakse nüüd veelgi vähem vihjata kui neil aegadel, mil see kõik reaalsus oli.

Täispikkuses intervjuud kuula SIIT:

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background