Jaapani rahusaadik kõnnib 52 päevaga läbi Balti keti tee

Jaapanist pärit rahusaadik Yuji Miyata plaanib 52 päevaga läbi kõndida Balti keti tee. Teatavasti läbis Balti kett omal ajal ka Raplamaad ja Raplat.

Yuji Miyata näol on tegemist viisaka ja haritud mehega, kes pühendas oma elu rahusõnumi jagamisele pärast oma kihlatu ja parima sõbra surma.

Ta alustas oma rännakuid 2007. aastal Hiinast, kus nägi 2008. aasta Pekingi olümpia eel vaesust ning viletsust tõdedes, et rikkad lääneriigid kasutavad omakasupüüdlikult ära vaesemate inim- ja loodusressursse.

Yuji Miyata võttis nõuks kõndida Londonisse ja ka järgmistel olumpiamängudel kohal olla. Teel olles kohtus ta inimestega, rääkides neile rahust ja ümbritsevast keskkonnast, kuid seejuures ei rääkinud ta mitte maailmarahust vaid rahust ühes elanikkonnas.

Oma teekonnal on rahusaadik läbinud 20 riiki, 13 100 kilomeetrit, istutanud 5008 puud, külastanud 803 kooli ja 256 orbudekodu.

Baltikumi saabus Yuji Miyata selleks, et läbida Balti keti teekond. Ta tunnustab Eesti rahvast selle eest, et eestlased suutsid end vabaks võidelda sõjalisi meetmeid kasutamata, et läbi aastakümnete on säilitatud rahvuslik meelsus ja kultuur.

Loe refereeritud artikli täisteksti Delfist.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background