Esmaspäeval jõuab Raplasse ratastel rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“

13.-14. augustil Raplas peatuv näitus kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel. Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.

Näitusel saab näha, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja saab ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Teada saab, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.

Raplasse tuleb näitus koostöös Erametsakeskuse ja Vardi Erametsaseltsiga. Näitus on avatud 13. ja 14. augustil kell 10-18 Konsumi parklas (Tallinna maantee 16, Rapla) ja selle külastamine on kõigile tasuta.

Bioajastu rändnäitus läbib 10. augustist 14. oktoobrini kõik Eesti maakonnad ja sellega on oodatud tutvuma koolid, pered, kollektiivid ja linnarahvas.

Näituse korraldaja on MTÜ Eesti Metsaselts. Näituse on kokku pannud Soome teaduskeskus Pilke.

Näituse leht Facebookis: https://www.facebook.com/events/681234882242900/.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background