EMIN II bussituur jõuab Eestisse ja alustab Märjamaalt

Euroopa miinimumsissetuleku võrgustiku (EMIN) II bussituur läbi 32 riigi algas 24. aprillil avatseremooniaga Brüsselis, kus kahte bussi saatsid teele Marianne Thyssen Euroopa Komisjonist ning Mairead McGuinness, Euroopa Parlamendi asepresident.

Bussid startisid Brüsselist, et sõita läbi kõik Euroopa liikmesriigid, lisaks Island, Norra, Makedoonia ning Serbia. Teel ollakse 64 päeva, toimub ligi 120 kohtumist ning kordaminekud garanteerib enam kui 1000 – pealine vabatahtlike armee.

EMIN sümboolikaga buss on tuuri vältel ratastel kodu, kohvik, seminariruum ning infopunkt.

MIKS buss? Ikka selleks, et viia arutelud adekvaatse miinimumsissetuleku kehtestamise võimalikkusest kodanikele kodu lähedale. Arutleme ja mõtleme koos! Adekvaatne miinimumsissetulek on toetus abivajavale inimesele, 60% iga liikmesriigi ekvivalentsissetulekust – tingimusteta, kättesaadav, õiglane ning piisav, et elada väärikat elu! Keegi ei vääri vähem ja võidavad kõik. Sina, mina, kogu ühiskond!

Eestisse jõuab buss Riiast täna, 9. juunil 2018. Esimene peatus on Märjamaal, aleviku südames, kell 16.00 – 19.00.

Valla esindajad kohtuvad bussi meeskonnaga ning arutlevad erinevate vaesuse aspektide üle: palgavaesus, palgalõhe, ebavõrdsus, laste vaesus, arstiabi kättesaadavus, omastehooldus, hambaravi hind ja kättesaadavus, laste vaesus ning põlvkondlik edasikandumine, mida saab teha KOV selleks, et inimeste elujärg paraneks.

Tule, mõtle ja räägi kaasa! Aruteludevahelist meelelahutust pakuvad kohalikud lõõtsamehed – naised.

Eestis toimuvate kohtumiste järel suundub buss edasi Soome.

Võrgustiku tegevust koordineerib Euroopa Vaesusevastase Võitluse Võrgustik (EAPN).
www.eapn.eu
Jälgi EMIN bussi teekonda: www.eminbus.eu

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background