Eesti-Läti korvpalli ühisliigas osaleb seitse Eesti meeskonda

Foto: Rauno Vahtre

Läheneva sügishooaja eel hakkab lõpuks selgeks saama, milline saab olema Eesti ja Läti korvpalli ühisliiga. Eesti ja Läti korvpalliliidud leppisid ühisliiga loomises kokku juba 13. juunil, kuid liigas osalevad võistkonnad ei ole veel päriselt kinnitatud.

Läti uudisteagentuur LETA teatab, et riigi kahe aasta tagune korvpallimeister Valmiera on otsustanud uuel hooajal meistriliiga tasemel mängimisest loobuda. Klubi peamänedžer Ojars Melderis sõnul on klubil rahalised raskused, mistõttu on lahtine ka klubi üldine tulevik.

LETA andmetel on oma osalemisest loobunud ka Jekabpils.

Praegustel andmetel osaleb liigas 15 meeskonda: Eestist BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, AVIS Utilitas Rapla, Pärnu Sadam, Valga-Valka Maks&Moorits, Tallinna Kalev/TLÜ ja TTÜ KK, lätlaste poolelt Ventspils, Riia VEF, Jurmala, Ogre, Liepaja, Latvijas Universitate, Kekava ja Valmiera Glass. Lõplik liiga koosseis kinnitatakse 2. augustil.

Eesti ja Läti ühisliiga ajakava koostatakse augusti lõpuks, kuid kindel on see, et mängudega alustatakse 28.-29. septembril. Kõik meeskonnad mängivad põhiturniiril omavahel kaks korda läbi, misjärel alustavad 8 paremat meeskonda play-offi.

Ühisliiga Final Four mängitakse 5.-6. aprillil ja peale ühisliiga finaalturniiri mängitakse välja Eesti ja Läti meistritiitlid.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background