AVIS Utilitas Rapla võitis Eesti meistrivõistlustel pronksi!

Eile, 22. mail toimus Alexela Korvpalli Meistriliiga pronksiseeria neljas kohtumine, kus olid vastamisi taas AVIS Utilitas Rapla ja Pärnu Sadama. Rapla oli küll seeriat 2-1 juhtimas, kuid mäng toimus võõrsil ning kõike võis veel juhtuda. Pinget jaguski kogu mänguks ning võitja otsustamiseks tuli appi võtta lisaaeg, kus õnnestus oma paremus maksma panna just AVIS Utilitas Rapla meeskonnal. Mängu lõppskooriks jäi 79:75 ning juba neljandat aastat järjest sai Rapla medalid kaela!

Mängust: AVIS Utilitas Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Vastastel õnnestus mänguskoor avada kahe kahesega ning minna mängu juhtima 4:0. Rapla ei lasknud vahel rohkem kasvada ning peale oma esimesi punkte õnnetus skoori täiendada vabavisete ja pealtpanekuga ning Rapla edu oli 6:4. Pärnul õnnestus omakorda kasvatada edu 5 punkti peale 11:6 ning veerandi lõpus juba 7 punkti peale 19:12, kuid Hawkins tabas veel viimasel hetkel kaugviske ning veerandi lõppedes olime taga 4 punktiga 15:19.

Teise veerandi esimeses pooles püsis mäng tasavägisem, kuid siis tabas Pärnu kolm vabaviset ning kaks kahest, mille järel oli nende edu nüüd 10 punkti 32:22. Kajupank tabas vabaviske, millele lisandusid kaks Kaldre kolmest ja Rapla kaotusseis oli taas vaid 3 punkti 29:32. Teise veerandi võitis Rapla 19:16 ning nii oldi taga vaid 1 punktiga 35:34.

Ka kolmas veerand algas justkui tasavägiselt, kuid Pärnu hakkas ikkagi jälle vahet kasvatama. 6:0 vahespurdi järel oli nende edu 7 punkti 44:37. Vahet Raplal püsivalt vähendada ei õnnestunudki ning vastu tuli võtta veerandi 8:13 kaotus. Pärnu oli mängu juhtimas 6 punktiga 48:42.

Neljanda veerandi algul hakkas Rapla aktiivselt vahet vähendama. Seitse minutit enne mängu normaalaja lõppu oligi seis viigis 52:52. Vähem kui kolm minutit enne veerandi lõppu oli Rapla edu 5 punkti 59:54. Kohe oli aga Pärnul vastus olemas ning seis oli taas viigis 59:59. Rapla kahene, Pärnu kolmene, Rapla kahene ja viimastel sekunditel Pärnu tabav vabavise – normaalaeg lõppes 63:63.

Lisaaeg algas Rapla jaoks täiesti uue hingamisega, eriti Dominique Hawkinsi jaoks. Nimelt tabas Hawkins järjest kolmese, kahese ja kolmese. Rapla läks 8 punktiga juhtima 71:63. Kodumeeskond tabas ühe vabaviske, Hawkins kaks. Kodumeeskonnal õnnestus ka kolmene tabada, kuid jälle oli Hawkinsil vastus olemas. Rapla edu oli endiselt 8 punkti 75:67. Skoori kasvatasid veel Bubalo, Põldoja ja Kajupank ning edu oli täpselt piisavalt suur, et Pärnul Raplat enam kinni püüda ei õnnestunud ning pronksiseeria kolmas võit kuulus AVIS Utilitas Raplale 79:75!

Resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (29p, 4rs), Domagoj Bubalo (14p, 7lp), Sven Kaldre (9p) ja Gert Dorbek (9p).

Rapla Korvpallikool

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background