Alates 29. maist pakub Coop Eesti sularaha väljamakse teenust

Foto: Andres Raudjalg

Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti alustas 29. mail sularaha väljamakse teenuste pakkumist oma kaupluste kassadest. Sularaha saab välja võtta ligi 120 Coopi kauplustest ning suve lõpuks kõigist Coopi 350 kauplusest üle Eesti.

Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand peab sularaha väljamakse teenust vajalikuks, et hoida elu igas Eestimaa nurgas. Suuremad pangad sulgevad pidevalt sularahaautomaate ja väiksemates asulates on sularaha hankimine keeruline, mistõttu leitigi, et sularaha väljamakse teenus on suurlinnadest väljaspool hädavajalik.

Teenuse tehniline lahendus töötati välja koostöös MasterCardiga, mis on käivitanud sarnaseid jaekaubandusettevõtetega koostöös toimivaid sularaha väljamakse teenuseid ka mujal maailmas.

Coop Panga ja Swedbanki klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid iga sularaha väljavõtmisele lisandub teenustasu.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink sõnas, et Coop Panga eristuvaks strateegiaks on pakkuda lihtsamaid pangateenuseid integreeritult jaekaubandusega. Esimese sammuna hakati möödunud aasta sügisel pakkuma võimalust avada kaupluses pangakonto ja vormistada pangakaart. Täna saab seda teha juba 16 kontoris ja 28 pangapunktis, mis asuvad üle Eesti. Sularaha väljavõtmise võimaldamine on järgmine loogiline samm meie strateegia elluviimisel,“ lausus Rink.

Kaupluse kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Alates 29. maist saab sularaha välja võtta Coopi kuuluva 8 tarbijaühistu kauplustes. Nendeks on Harju Tarbijate Ühistu, Tartu Tarbijate Kooperatiiv, Kilingi-Nõmme Majandusühistu, Saaremaa Tarbijate Ühistu, Abja Tarbijate Ühistu, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Hiiumaa Tarbijate Ühistu ning Rapla Tarbijate Ühistu. Sularaha väljastavad kauplused on märgistatud spetsiaalsete Coop Sula kleebistega ning nende nimekiri on avaldatud Coop Eesti kodulehel. Ülejäänud Coopi kauplused hakkavad sularaha väljamakseid pakkuma hiljemalt suve lõpuks.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background