Aita 15. septembril toimuva Maailmakoristuspäeva tarvis prügi kaardistada!

Maailmakoristuspäev on idee, mis vaatamata oma tagasihoidlikule algusele muudab maailma. Mõte üheskoos oma koduriik ära koristada sai alguse 2008. a Eestist, kui 50 000 inimest tulid kokku, et oma riik kõigest viie tunniga prügist puhtaks teha.

Eesti koristuspäeva edulugu levis üle maailma ja tänaseks kasutavad siin välja töötatud mudelit rohkem kui 130 riiki üle maailma. Eesti sajandaks juubeliks, kümme aastat peale esimest Teeme Ära koristuspäeva, on Teeme Ära’st välja kasvanud maailma suurim omataoline kodanikuliikumine.

15. septembril 2018 panevad kõik need riigid, vabatahtlikud ja partnerid seljad kokku, et ühiselt korjata kokku võimalikult palju illegaalselt prügi. Koristuspäev algab võimsa rohelise lainena Uus-Meremaalt ja lõppeb 36 tundi hiljem Hawaiil. Miljonid inimesed pingutavad ühiselt puhtama maakera nimel, sest me kõik soovime tegelikult elada prügivabamas, õigesti sorteeritud ja käideldud jäätmetega keskkonnas.

Meie fookuses on loodusesse sattunud prügi. 15. septembril korjame kokku metsades, mererandades ja jõgede-järvede kallastel vedeleva prahi ja ka Sina saad selles kaasa lüüa!

Muutke prügi kaardistamine tiimiürituseks

Läbi suve toimub üle Eesti prügi kaardistamine. Kaardistamine käib World Cleanup rakenduse abil (Android, iOS) ja selles saab kaasa lüüa nii individuaalselt kui ka tiimidena. Iga inimese panus loeb, aga kaardistamisest saab teha ka põneva väljakutse oma meeskonnale. Leppige kokku ajaperiood (vähemalt nädal), mille jooksul seadke väljakutseks kaardistada võimalikult palju erinevaid prügikohti. Samuti võite teha väljakutse, kus omavahel võistlevad prügi kaardistamises organisatsiooni erinevad tiimid.

Lisage prügi kaardistamine ettevõtte suveüritus(t)e programmi

Plaanite sel suvel meeskonnaüritusi, suve- ja perepäevi? Lisage kaardistamine oma tegevuste programmi ja veetke ühiselt näiteks tund või kaks looduses, mille käigus kaardistage ära antud maa-ala prügi seisukord.

Kaasake prügi kaardistamisse ja koristamisse ka oma partnerid ja kogukond

Esitage oma partneritele väljakutse prügi kaardistamises ja koristamises osalemiseks. Hea eeskuju on nakkav!

Kasutage 15. septembri Maailmakoristuspäeva meeskonnaüritusena

Prügi kaardistamise tulemusena tekib üle-eestiline talgukaart, kuhu saab augusti keskpaigast end talgulisena (sh ka gruppidena) üles anda ja leida endale sobiv koristuskoht. Tulge koristama koos meeskonnaga ja kaasake ettevõtmisesse soovi korral ka pered, kliendid ja partnerid! Veetke 15. september koos – lisaks meeleolukale ühistegevusele teete head ka loodusele.

Anna oma tegemistest teada sotsiaalmeedias ja Maailmakoristuspäeva Eesti tiimile!

Osalete kaardistamises ja koristamisel? Ärge jätke seda enda teada, vaid kasutage oma kanaleid (uudiskirjad, sotsiaalmeedia jms) sõnumi levitamiseks. Andke põnevatest ettevõtmistest teada ka Maailmakoristuspäeva Eesti tiimile, et saaksime head sõna ka oma kanalites levitada. Maailmakoristuspäeva raames toimuva kaardistamise ja koristamise käigus kasutage järgmisi hashtage, et info väärt tegevuste kohta koguneks:

#maailmakoristuspäev
#worldcleanupday
#ev100

Tekkis küsimusi, mõtteid, ettepanekuid? Võta Eesti tiimiga ühendust estonia@letsdoitworld.org

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background