Aasta Käpp 2018

Öeldakse küll, et kes see muu koera saba kergitab kui mitte koer ise, aga korra aastas võiks ka inimene koeri esile tõsta küll.

Alanud on konkurss parima turvalisust tagava koera tiitlile – Siseministeerium ootab ettepanekuid Aasta Käpa tiitlile 6. augustiks.

Me peame loomulikuks tunnustada silmapaistvaid inimesi, kes aitavad igapäevaselt Eesti inimeste turvalisust tagada. Nende samade inimeste kõrval aitavad ohte kõrvaldada ja inimesi päästa hea väljaõppe saanud neljajalgsed kolleegid – teenistuskoerad ja siseturvalisuse vabatahtlike koerad. “Ka nemad riskivad nii mõnigi kord oma tervise ja eluga, et oma ülesannet täita. Pole kahtlust, et nad on erilist tunnustamist väärt ja seetõttu soovingi algatada turvalisust tagavate koerte tunnustamise traditsiooni,” ütles siseminister Andres Anvelt.

Autasu saab silmapaistva või erakordse teo eest inimeste päästmisel ja turvalisuse tagamisel, olgu see siis näiteks kadunud inimese leidmine, lõhkeaine või muu ohtliku aine leidmine, vara päästmine, riskantse olukorra maandamine vms. Eriauhinna võib anda ka koertele, kes ei ole teenistuskoerad.

Tiitel Aasta Käpp 2018 antakse koerale ja koera juhile üle pühendatuna 26. augustil tähistatavale rahvusvahelisele koertepäevale. Kandidaate võivad lisaks ametkondade ning siseturvalisuse vabatahtlike esindajatele esitada ka inimesed, kelle elu või vara on koer päästnud.

Vaata lähemalt ja esita oma kandidaat: https://www.siseministeerium.ee/et/teenistuskoerad

Siseministeerium

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background