Aasta Käpp 2018 aunimetuse pälvis Politsei- ja Piirivalveameti teenistuskoer Vedur

Pühendatuna pühapäeval olnud rahvusvahelisele koertepäevale toimus eile, 27. augustil Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži teenistuskoerte koolituskeskuses Aasta Käpp 2018 tunnustusüritus.

Foto: Arno Mikkor

Siseminister Andres Anvelt ütles oma sõnavõtus, et Suurbritanniast saadud idee teenistuskoeri tunnustada on end igati õigustanud. “Korraliku väljaõppe saanud teenistuskoerad teevad pühendunud koerajuhtide juhtimisel turvalisuse tagamiseks igapäevaselt tänuväärset tööd: olgu see siis näiteks kadunud inimese leidmine, lõhkeaine või muu ohtliku aine leidmine, vara päästmine või riskantse olukorra maandamine,” rääkis minister. Samuti oli soov tänavu esimest korda toimunud konkursiga esile tõsta ka neid koeri, kes ei ole teenistuskoerad, kuid aitavad näiteks kadunud inimeste otsingutel või kannavad eriliselt hoolt oma omaniku tervise eest.

Käesolevaga lööme käppa tänavusele aunimetuse Aasta Käpp pälvinud Politsei- ja Piirivalveameti teenistuskoerale Vedurile, kes on oma napi kahe teenistusaasta jooksul aidanud üles leida neli inimest. Tänavu suvel päästis Vedur Vorbusel vanaproua elu. Samuti öeldi suur aitäh Veduri koerajuhile Aleksei Junkinile.

Foto: Arno Mikkor

Aasta Käpa eriauhinna pälvis Ammi, kellest on olnud suur abi tema perenaise Liina tervise eest hoolitsemisel. Liina põeb hemofiilia Eestis üsna haruldast vormi ja Ammi oskab suurepäraselt ära tunda ja märku anda, kui Liina tervis halveneb.

Kokku esitati konkursile Aasta Käpp 65 ettepanekut. 

Siseministeerium

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background