AVIS Utilitas Rapla pronksist veel vaid ühe võidu kaugusel!

Laupäeval, 19. mail kohtusid Alexela Korvpalli Meistriliiga pronksiseeria kolmandas mängus AVIS Utilitas Rapla ja Pärnu Sadam. Mäng oli taaskord vägagi põnev, kuid teisel poolajal näitas paremat mängu just Rapla korvpallimeeskond, kes läks eilse 90:79 võiduga seeriat juhtima 2-1. Seeria käib kolme võiduni, mis tähendab, et Rapla vajab pronksi võitmiseks veel vaid ühte võitu!

Mängust: AVIS Utilitas Rapla algviisikus alustasid Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Mängu alustasid pärnakad kolmesega. Rapla esimest korvi tuli kodupublikul seistes ja plaksutades küll poolteist minutit oodata, kuid kui Kajupank esimesed punktid ära tõi, siis järgnes sellele veel 8 punkti ja Rapla oligi juhtimas 10:3. Pärnul õnnestus kiirelt kahese ja kolmesega vähendada Rapla edu 2 punkti peale 10:8. Järgnesid Rapla kahene ja kolmene ning edu oli 7 punkti 15:8. Ka veerandi viimasel minutil sai Rapla taas vahe 7 punkti peale 26:19. Upson tabas veel viimasel hetkel kolmese ning esimese veerandi võitis kodumeeskond 29:19.

Teist veerandit alustas Rapla kahesega ning edu oli nüüd 12 punkti 31:19. Sarnane edu püsis esimesed kaks ja pool minutit, kuid siis tegid pärnakad 7:0 vahespurdi ja Rapla edu oli vaid 5 punkti 36:31. Edu suudeti küll hoida, kuid umbes kaks minutit enne veerandi lõppu oli vahe vaid 3 punkti 41:38. Pärnakad tabasid veel vabaviske ja kahese ning teise veerandi kaotas kodumeeskond 12:22. Mänguseis oli viigis 41:41. Teisel veerandil vigastas hüppeliigest Gert Dorbek, kes kahjuks sel korral rohkem mängus kaasa teha ei saanud.

Kolmanda veerandi algul õnnestus Hawkinsil tabada kahene ja kolmene ning Rapla edu oli 5 punkti 46:41. Pärnakad said aga taas vahe 2 punkti peale 46:44. Vähehaaval siiski Rapla edu kasvama hakkas. Kaldre järjekordse kolmese järel oli vahe 9 punkti 62:53, kuid pärnakad tabasid veerandi lõpus veel kahese. Kolmanda veerandi võitis Rapla 21:14 ning eduseis oli 7 punkti 62:55.

Otsustav neljas veerandaeg algas Kajupanga kahese ja Upsoni pealtpanekuga. Rapla edu oli nüüd 11 punkti 66:55 ning sarnast vahet õnnestus hoida. Umbes kaks minutit enne mängu lõppu tabasid aga pärnakad kolmese, mis vähendas Rapla edu 7 punkti peale 78:71. Rapla tabas kohe ühe vabaviske ning kolmese ja vahe oli taas turvalisem 82:71. Kui mängida oli jäänud vähem kui minut, õnnestus Pärnul vahe vaid 5 punkti peale saada, kuid Rapla näitas viimasel minutil kindlamat mängu ning võitsis nii viimase veerandi (28:24) kui ka kogu mängu (90:79)!

Resultatiivseimad olid Sven Kaldre (21p, 8lp, 5rs), Dominique Hawkins (19p, 4rs), Indrek Kajupank (15p, 3rs) ja Devonte Upson (12p, 7lp).

Järgmine mäng juba teisipäeval Pärnus. Ole kindlasti kohal ja aita Rapla meeskonnal pronksmedalid koju tuua! Kohtumine algab Pärnu Spordihallis kell 19:10.