Eesti Kunstiakadeemia ja Kunstimuuseumi teadlased Hageri kirikus

Foto: commons.wikimedia.org

Eesti Kunstiakadeemia ja Kunstimuuseumi teadlased külastavad 14. ja 15. mail Hageri kirikut, et uurida Christian Ackermanni altarit.

Christian Ackermann oli Eesti barokiajastu skandaalseim ja andekaim puunikerdaja. Ta saabus Tallinnasse 1670. aastate algul ja suri tõenäoliselt 1710. aastal puhkenud katku.

Kuigi Ackermann tegutses Tallinnas, jõudsid temalt tellitud tööd paljudesse Eesti kirikutesse. Tema nimega on seotud mitte ainult Tallinna toomkiriku altarisein ja kantsel, vaid ka Hageri, Järva-Madise, Martna, Türi, Simuna ja Vigala kiriku altarisein, Juuru, Karuse, Rapla jmt kiriku kantsel.

Selleks, Christian Ackermanni, esimest  Eesti vabameistrist skulptorit ja tema loomingut taaselustada, moodustati 2016. aastal EELK, Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstimuuseumi koostöölepingu alusel Christian Ackermanni loomingu uurimisrühm. Uurimisrühma kuulub suur hulk teadlasi, kes möödunud aastal panid oma väikesed laborid üles Tallinna toomkirikus, Niguliste, Rootsi-Mihkli, Martna, Karuse ja Türi kirikus ning tutvustasid oma tööd nii kohalikele inimestele kui kogu Eesti rahvale. Lisainfot Christian Ackermanni loomingu uurimisprojektist ja kunstitöödest leiad www.ackermann.ee

Sellel aastal jätkub neli aastat kestev uurimisprojekt esmalt Hageri, hiljem Simuna, Koeru ja Järva-Madise kirikus.

Kuna Hageri kiriku altariseina on mitu korda ümber kujundatud, on see uurijate jaoks mõistatus, millised osad pärinevad Ackermanni töökojast ja millised osad hilisematelt meistritelt.

Uuringute käigus paigutatakse altariseina ümber tellinguid, tuuakse pühakujud seinalt alla ja viiakse läbi ka röntgenuuringuid. Kõigil huvilistel on võimalus vaatama minna, milline näeb välja enam kui kolmesaja-aastane kunstitöö.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background